Politici sa snažia v predvolebnej kampani využiť všetky dostupné médiá vrátane časopisov, rádií, televízií a sociálnych sietí. Mnohí majú totiž zálusk na pozíciu premiéra či ministerské kreslo. Zdá sa však, že hranice morálky sa v boji politických strán prekračujú každý jeden deň.

Peter Pellegrini sa minulý týždeň objavil v týždenníku Slovenka, kde mu boli venované štyri strany, a dokonca figuroval aj na titulke. Ide o výnimočnú udalosť, keďže časopis vo väčšine prípadov nevenuje politikom toľko priestoru, nehovoriac o obálke.

Nezisková mimovládna organizácia Transparency International Slovensko však prišla na šokujúce prepojenie, ktoré by mohlo vysvetliť, prečo sa stal premiér hviezdou obľúbeného týždenníka. V deň, keď vyšlo nové číslo Slovenky s volebným lídrom strany Smer-SD, sa v centrálnom registri objavila zmluva, v ktorej Pellegrini venoval 50-tisíc eur občianskemu združeniu SLOVENKA. Peniaze mali byť použité na organizáciu folklórneho Dňa kroja v Banskej Bystrici.

Teraz to však začína byť zaujímavé, keďže práve toto združenie vedie Mária Reháková, ktorá je vydavateľkou časopisu Slovenka a Mária Miková, ktorá je nielen šéfredaktorkou týždenníka, ale práve ona robila rozhovor s politikom. ,,Neuveriteľných 25-tisíc – teda polovica – z tohto štátneho grantu má ísť podľa rozpočtu na propagáciu podujatia. A podľa zmluvy tá celá pôjde do samotnej Slovenky a jej sesterských médií z Rehákovej vydavateľstva. Inými slovami, Pellegrini poslal 25-tisíc eur zo štátneho rovno do vrecka vydavateľa Slovenky. Z rezervy, ktorá má slúžiť na krízové účely,“ uvádza na sociálnej sieti TIS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Transparency International Slovensko   |   Foto: Facebook/Transparency International Slovensko, Peter Pellegrini