Je to pár dní, čo bol zverejnený prieskum agentúry Focus, ktorá sa zamerala na aktuálne preferencie jednotlivých politických strán. Najnovšie sa objavil ďalší prieskum, ktorý sa však zaoberá riadením vlády počas pandémie koronavírusu.

Týždenník Trend si objednal exkluzívny prieskum z dielne agentúry AKO, ktorý sa uskutočnil telefonickou formou od 23. do 27. novembra so vzorkou tisíc respondentov. Jednou z otázok pre opýtaných bola, či premiér splnil očakávania po nástupe do funkcie.

Až 38 % ľudí uviedlo, že očakávania nesplnil vôbec a ďalších 22,5 % sa domnieva, že ich splnil iba málo. Iba 8 % respondentov uviedlo, že ich očakávania úplne splnil. Väčšiu podporu získal jeho minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý mal splniť očakávania ľudí u 40 % opýtaných.

Prieskum sa zaoberal aj otázkou, koho ľudia považujú za dôveryhodného z politikov, ktorí sa pravidelne vyjadrujú k pandémií koronavírusu. Na čele rebríčka jednoznačne skončil minister hospodárstva Richard Sulík, ktorému verí až 58 % z respondentov. Na druhom mieste sa umiestnil šéf zdravotníctva Marek Krajčí s 51,5 %.

Premiér si vyslúžil tretie miesto, pričom mu v období pandémie dôveruje iba 39 % opýtaných. Zároveň mal najvyššiu nedôveru z politikov v miere až 55,8 %. Nasleduje členka strany SaS Jana Bittó Cigániková a tesne za ňou sa umiestnili v rebríčku Richard Raši a Tomáš Drucker.

Výsledky prieskumu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: trend.sk  |  Foto: AKO/trend.sk, Igor Matovic, Richard Sulík, Marek Krajčí, markiza.sk