Nespokojnosť v koalícií neustále narastá a Richard Sulík už otvorene hovorí o nutnosti rekonštrukcie vlády. Najnovšie je za sporom koaličných partnerov tajný nákup ruskej neschválenej vakcíny Sputnik, pričom Rusko poslalo Matovičovi nečakanú ponuku na jej vrátenie. Vzťahy mali počas rokovania vlády eskalovať do takej miery, že Sulík údajne adresoval Matovičovi aj túto nadávku.

Nespokojné hlasy sa ale ozývajú aj v radoch OĽaNO. Len pred chvíľou zverejnil na sociálnej sieti kritický status poslanec Ján Krošlák, ktorý venoval svojmu šéfovi tvrdý odkaz. „Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, pán premiér. Rozhodol som sa vypustiť tohto gina z fľaše len preto, lebo ma už nebaví stále obhajovať a vysvetľovať freestyle jedného človeka. Čakal som rok, poctivo som sa angažoval v práci v parlamente vo veciach, ku ktorým mám blízko a stále som dúfal a úprimne veril, že náš premiér dorastie do svojho kresla,“ uvádza so slovami, že mu post premiéra po voľbách naozaj prial po dlhoročnom boji s korupciou v politike.

Po roku vládnutia Igora Matoviča však cíti sklamanie z jeho správania: „Argumentom a frázam, že on sa zmení, on dorastie do toho kresla, naučí sa vládnuť, tlak naňho je enormný, poučí sa vlastných chýb, už prestávam veriť. Neuvážené, provokujúce a niekedy infantilné statusy aj napriek radeniu poradcov zo všetkých strán stále pokračujú. Urážanie ľudí, one man nápady, agresívny spôsob boja, akoby sme boli v opozícií, tiež stále pokračuje. Z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza, ktorá má charakter veľkej alergie väčšiny Slovákov na jeho osobu,“ nekladie si servítku pred ústa.

Krošlák dodal, že si váži prácu súčasných ministrov aj vládu, no premiér ľudí nespája, ale rozdeľuje, pričom pokles volebných preferencií OĽaNO nepripisuje situácií s Covidom, ale priamo správaniu sa premiéra. Na záver odhaľuje, že v strane sú schopní ľudia, ktorí by mohli premiéra nahradiť: „Poslanci OĽaNO nie sú žiadne ovce, majú vlastné názory a sú medzi nimi takí, ktorí majú na to, aby viedli túto krajinu lepšie. Keď sa obklopíte schopnými odborníkmi, vymačkáte z nich to najlepšie a počúvate, čo vám hovoria, tak schopný premiér prežije aj v zlom počasí.“ Napriek kríze ale dúfa, že vláda dovládne svoje štyri roky, dokončí svoje poslanie a verí, že „Fico a spol. skončia tak, ako si každý z nich zaslúži“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Ján Krošlák