Premiér Eduard Heger sa od nástupu do funkcie venuje predovšetkým pandémií koronavírusu. Sám si je vedomý, že Slováci sú frustrovaní z neustále meniacich sa prísnych opatrení, no hnev narastá aj u samotného predsedu vlády.

Eduard Heger trvá na tom, že nastavené protipandemické opatrenia si nezaslúžia toľko kritiky zo strany občanov. Podľa jeho slov vláda robí predvídateľné opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Ak sú teda rozhodnutia vládnych predstaviteľov správne, ako je možné, že epidemiologická situácia sa v krajine naďalej zhoršuje?

Aj na to má premiér odpoveď. Dôvodom má byť ľahkovážne správanie sa ľudí, ktorí ignorujú nastavené opatrenia. ,,…potrebujeme konať ráznejšie. Ukazuje sa, že ľudia opatrenia nedodržiavajú, COVID automat je nastavený dobre, ale pokiaľ sa nedodržiava, akoby neexistoval,“ povedal premiér na tlačovej konferencií.

Predseda vlády čaká na výrazný pokles počtov infikovaných ľudí, aby sa Slovensko mohlo znova vrátiť do COVID automatu. Tentokrát by však mal zvýhodňovať zaočkovaných Slovákov a ľudí, ktorí prekonali koronavírus. Malo by ísť o povolenú návštevu reštaurácie či hotela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk  |  Foto: RTVS, Twitter, FB/Eduard Heger