Marian Kočner sa nachádza v kolúznej väzbe od minulého roka a čaká na záver vyšetrovania aj súdu. Teraz sa rozhodol prehovoriť jeho mladší brat Ivan, ktorého po vražde novinára a snúbenice napadlo ako prvé jediné…

Ivan, brat Mariana Kočnera, sa síce fyzicky podobá na svojho staršieho súrodenca, no už po prvých slovách je zrejmé, že títo bratia sú celkom rozdielni. Ivan vedie usporiadaný život s manželkou, dvomi deťmi a momentálne vedie obľúbenú čokoládovňu v Pezinku.

O svojom bratovi sa rozhovoril pre Moniku Tódovú z DenníkaN, ktorej prezradil, že Kočner bol obchodník už odmalička, no veľmi skoro po jeho dospievaní pochopil, že súrodenci budú hľadať spoločnú reč stále ťažšie. Kočner bol vraj vždy sebavedomý, no aj cynický. Popri novinárčine začal kráľ Donovalov pracovať na stavbách, aby si privyrobil, no časom nadobúdal významné kontakty. V tom období ho aj postrelil vtedajší šéf podsvetia Takáč kvôli nevyplateným peniazom z kauzy Technopol. Doma sa vyhováral, že spadol na roxor, no Ivanovi bolo už vtedy jasné, že sa deje niečo horšie.

Keď zavraždili Kuciaka a jeho snúbenicu, jeho prvé myšlienky viedli práve k bratovi: “Vždy, keď sa v tejto krajine za posledných 15 rokov diali zásadné veci, nejako tam figuroval. S každou kauzou som si hovoril: Je tam? Nie je tam? Je za tým? Po troch dňoch vždy vyplávala informácia, že áno. Čiže aj v tej chvíli, keď vyšla informácia o vražde, mi napadlo, že čo ak je za tým… ,” uvažoval Ivan, ktorý ale dodáva, že by si veľmi prial kvôli celej rodine, aby to nebol práve Kočner.

O zavraždení jedného novinára na zastrašenie ostatných mal hovoriť Marian Kočner aj pred ním na domácej oslave v Ružomberku: “Áno, aj ja som bol svedkom takého vyjadrenia na tej oslave v Ružomberku. Moja reakcia bola, že čo by to vyriešilo,” reaguje so slovami, že Kočner sa už vtedy chystal pranierovať novinárov verejne. Ivan potvrdil aj to, že Kočner sa chodil radiť s vešticou, z čoho boli doma všetci prekvapení. Po zatknutí brata ale prekvapený nebol a prezradil, čo vyčítal z tváre súrodenca: “Poznám ho dosť dlho na to, aby som vedel povedať, že v momente vyrieknutia rozsudku mu nebolo všetko jedno. Nečakal to. Prichádzal vysmiaty, ale potom mu už do radosti nebolo,” dodáva s tým, že v Leopoldove mu určite nie je dobre. Chce však, aby celá záležitosť skončila, keďže je z toho unavená celá rodina, ktorá už kvôli problémom zvažuje aj zmenu priezviska.

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube, Facebook