Premiér sa rozhodol prihovoriť k Slovákom pri príležitosti výročia prvého prípadu COVID-19 na Slovensku. Občanov chcel motivovať k trpezlivosti a zodpovednosti počas rozhodujúcich dní, no nezabudol ani na kritiku koaličných partnerov.

Igor Matovič sa počas prvej vlny pandémie koronavírusu veľmi chválil dobrou stratégiou protipandemických opatrení, ktoré Slovensko oslobodili od smrtiaceho vírusu. Práve toto obdobie spomenul aj vo videu na sociálnej sieti. Podľa jeho slov občania poctivo dodržiavali opatrenia.

Situácia sa však na jeseň minulého roka výrazne zmenila. ,,Keď v októbri prišla druhá vlna, doslova nás zmietla. Počúvali sme tých, ktorí ponúkali rýchle a lacné riešenia, hovorili o otváraní prevádzok, a to spôsobilo to, že sme prestali veriť sami sebe,” uviedol premiér.

Predseda koaličnej strany OĽaNO preto vyzýva Slovákov, aby sa vrátili k víťaznej stratégií plnej trpezlivosti, odhodlania a spolupatričnosti s tou najohrozenejšou skupinou. Upozornil, že najbližšie týždne sú pre fungovanie našej krajiny rozhodujúce. ,,Verím, že tento rozhodujúci boj vyhráme, a ja ako predseda vlády budem robiť všetko pre to, aby som zabezpečiť dostatok vakcín,“ dodal.

Celé vyjadrenie premiéra

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovič  |  Video: Streamable.com