Vo štvrtok sa začal políciou avizovaný protest na Námestí slobody, ako aj na Hodžovom námestí v Bratislave. Protestujúci ale začali svoje aktivity stupňovať a opäť plánovali zatarasiť komunikácie. Akcia sa nezaobišla bez zásahu polície a ani záchranky.

Štvrtkový protest v Bratislave sa poriadne zvrhol. Protestujúci, ktorým nepraje počasie, sa totiž ako aj posledne pokúšali zablokovať vozidlami pozemné komunikácie. Situácia a atmosféra sa vystupňovala a zakročiť museli aj ťažkoodenci, ktorí zatláčali dav mimo vozovky. “Krátko po 12.00 h prišlo viacero osôb z neoznámeného verejného zhromaždenia na Námestí slobody, medzi účastníkov oznámeného zhromaždenia na Hodžovom námestí, kde narušili jeho priebeh a následne vyprovokovali blokádu vozovky,” informuje polícia.

Muži zákona museli prikročiť aj k ráznejším opatreniam, a dokonca zasahovala aj záchranka: “Na osobnej slobode boli z tohto dôvodu obmedzené celkovo dve osoby, ktoré boli predvedené na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní služobného zákroku bola ošetrená jedna osoba z dôvodu podozrenia z epileptického záchvatu a jeden člen antikonfliktného tímu z dôvodu náhleho zhoršenia jeho zdravotného stavu,” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj │ Foto: YT/HNtelevízia