Protestujúci dav Slovákov pred budovou parlamentu musela rozháňať polícia, kde malo dôjsť aj k zraneniu jednej príslušníčky polície. Na margo demonštrantov sa už vyjadrili aj viacerí politici, pričom poslanec SaS ostal zaskočený po tom, čo sa mu dostalo týchto vulgarizmov. 

Pred budovou Národnej rady sa v piatok v doobedňajších hodinách nazbierali desiatky protestujúcich Slovákov, ktorí nesúhlasia s pripravovaným zákonom ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Mal by totiž zabezpečiť neobmedzený pohyb zaočkovaných v prípade tretej vlny, kým nezaočkovaní budú v mnohých prípadoch obmedzení.

Protest je spojený aj s násilnosťami, pričom do akcie museli byť nasadení i ťažkoodenci a slzný plyn. Dav mali burcovať aj opoziční poslanci Smeru Ľuboš Blaha a Ladislav Kamenický, či líder ĽSNS Marian Kotleba. Spŕšku vulgarizmov mal od demonštrantov schytať aj poslanec SaS Radovan Kazda.

Video z rokovacej sály, kde o tom politik informuje ostatných, zverejnila satirická stránka Zomri. “Tak som prechádzal aj teraz, chcel som prejsť, chcel som sa rozprávať… no tento dav začal do mňa drgať, jeden mi povedal, že som b*zerant po*ebaný, tak som mal pocit, že asi sa so mnou nechcú rozprávať,” uviedol. Na sociálnej sieti potom dodal aj názor na protestujúcich: “Akých voličov si kto vychová, takých má,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Radovan Kazda, Zomri, YT/HNtelevízia