V štvrtok (16. decembra) šokovala celé Slovensko správa o zadržaní predsedu strany SMER-SD Roberta Fica, ktorého odviedla polícia pred avizovaným protestom. Ten mal byť usporiadaný z dôvodu „úhynu demokracie v krajine“, pričom bol prezentovaný ako smútočný sprievod.

Bývalý premiér sa na policajnej stanici na Lermontovovej ulici zdržal približne hodinu a takmer okamžite po prepustení sa prihovoril svojim voličom prostredníctvom sociálnych sietí. Ako prezradil, vo večerných hodinách sa už nachádzal v centrále Smeru-SD, pričom sa poďakoval každému, kto sa pripojil k protestu voči súčasnej vláde. Podľa jeho slov je nedemokratická a porušuje pravidlá právneho štátu. Ako prízvukoval, najdôležitejšie je, že demonštranti ukázali schopnosť vysloviť svoj názor.

Pravdepodobne si mysleli, že keď ma zadržia, ako to aj urobili, že k tomuto protestu nedôjde. Ale na jednej strane bol aj protest, a na druhej strane absurdne ma predviedli na policajnú stanicu, kde ma potom aj obvinili z prečinu podnecovania, takže teraz tu stojím pred vami v pozícii obvineného,“ uviedol Fico, ktorý zdôraznil, že príslušníci polície sa údajne hanbili za to, aké rozkazy dostali. „Bolo úplne zvláštne, že zrazu odniekadiaľ prišlo nejaké uznesenie o vznesení obvinenia, ktoré malo kopu strán, ktoré museli písať možno dva dni dopredu a len to niekto podpísal. Všetko to pripravovali, lebo sa strašne, strašne báli,“ dodal Fico, ktorý neopomenul ani odpočúvanie z chaty pri Leviciach.

„Ešte raz veľká vďaka a máme potvrdenie, že táto forma práce, protesty, zhromaždenia sú mimoriadne dôležité v boji proti tejto neschopnej vláde, ktorá musí odísť čím skôr, ale čaká nás ešte veľa práce. Ešte raz ďakujem za podporu, dostáva sa k nám teraz obrovské množstvo mailov a ľudia volajú, cítime podporu, ktorá prichádza z každej strany, takže o to viac vám môžem prisľúbiť, že budeme ešte tvrdšie za vás bojovať,“ dodal s prianím pekného večera.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT