Slovensko prehráva boj s pandémiou koronavírusu, v dôsledku čoho sú denne nakazených tisícky ľudí, nehovoriac o desivom počte obetí. To však pre ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zrejme nie je prioritou, keďže má počas najťažšieho obdobia v histórií krajiny čas na obmedzovanie práv žien.

Ministerstvo zdravotníctva v sobotu (13. februára) prijalo nové znenie vyhlášky, podľa ktorej vek nad 40 rokov už nebude chápaný ako zdravotná indikácia, v dôsledku čoho bol potrat hradený zdravotnou poisťovňou. Dámy v tejto vekovej kategórií si tak budú musieť zákrok platiť samy.

Marek Krajčí už v minulosti tento návrh, ktorý sa stal, žiaľ, skutočnosťou, odôvodnil tým, že v dôsledku modernizácie technologických diagnostických prístrojov a nových poznatkov už samotný vek nie je pri počatí nevyhnutným zdravotným rizikom. Je však zarážajúce, že rezort zdravotníctva tvrdí, že nová vyhláška sa žiadnym spôsobom nedotýka práv žien.

Podľa vyjadrení kompetentných ide o hlavne o dopad umelého prerušenia tehotenstva na úhradové systémy verejného zdravotného poistenia. O to viac je šokujúce stanovisko Krajčího, ktorý oznámil, že je v jeho záujme zrušiť diskrimináciu žien na základe veku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay