Schválená VYHLÁŠKA: Žena v tomto veku si potrat bude musieť…!

Dátum:

Slovensko prehráva boj s pandémiou koronavírusu, v dôsledku čoho sú denne nakazených tisícky ľudí, nehovoriac o desivom počte obetí. To však pre ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zrejme nie je prioritou, keďže má počas najťažšieho obdobia v histórií krajiny čas na obmedzovanie práv žien.

Ministerstvo zdravotníctva v sobotu (13. februára) prijalo nové znenie vyhlášky, podľa ktorej vek nad 40 rokov už nebude chápaný ako zdravotná indikácia, v dôsledku čoho bol potrat hradený zdravotnou poisťovňou. Dámy v tejto vekovej kategórií si tak budú musieť zákrok platiť samy.

Marek Krajčí už v minulosti tento návrh, ktorý sa stal, žiaľ, skutočnosťou, odôvodnil tým, že v dôsledku modernizácie technologických diagnostických prístrojov a nových poznatkov už samotný vek nie je pri počatí nevyhnutným zdravotným rizikom. Je však zarážajúce, že rezort zdravotníctva tvrdí, že nová vyhláška sa žiadnym spôsobom nedotýka práv žien.

Podľa vyjadrení kompetentných ide o hlavne o dopad umelého prerušenia tehotenstva na úhradové systémy verejného zdravotného poistenia. O to viac je šokujúce stanovisko Krajčího, ktorý oznámil, že je v jeho záujme zrušiť diskrimináciu žien na základe veku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...