Protipandemické opatrenia zasiahli do všetkých oblastí života, no najmenej prísne sú pre zamestnancov škôl a žiakov. Minister školstva totiž trvá na tom, aby žiaci chodili do školy a vzdelávali sa prezenčnou výučbou. Reakcia zo strany Slovenskej komory učiteľov tak na seba nenechala dlho čakať.

Aj napriek tomu, že v krajine momentálne pretrváva lockdown, školy zostali otvorené. Žiaci ZŠ, špeciálnych ZŠ a žiaci prvých štyroch ročníkov 8-ročných gymnázií musia mať počas prezenčnej výučby zakryté horné dýchacie cesty. Slovenská komora učiteľov (SKU) však protipandemické opatrenia považuje za nedostatočné z hľadiska ochrany zamestnancov škôl aj žiakov.

SKU vyčíta strane SaS a hlavne ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi, že nerešpektujú názory odborníkov. ,,Nesúhlasíme s nerešpektovaním vedeckých autorít v konzíliu odborníkov, ktorí navrhovali prerušiť prezenčné vyučovanie. Navrhované krátke obdobie dištančnej výučby by nemalo až taký katastrofálny vplyv na vedomosti žiakov, ako prezentuje strana SaS,“ vyhlásil prezident SKU Vladimír Crmoman.

Veľkým problémom má byť aj kontakt učiteľov s pozitívnymi žiakmi, no aj tak ostávajú v škole a učia žiakov prezenčnou formou. ,,Organizácia a priebeh výchovno-vzdelávacieho procesu je veľmi náročná a vyčerpávajúca. Zabezpečenie prevádzky škôl, hlavne zastupovania za chorých kolegov, sa stáva neúnosné,“ upozornil s tvrdením, že vláda dodnes nezabezpečila distribúciu antigénových samotestov, respirátorov a ďalších ochranných prvkov.

Vyhlásenie Slovenskej komory učiteľov

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sku.sk  |  Foto: FB/Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Slovenská komora učiteľov