Šokujúce rozhodnutie Čaputovej: Jej novým poradcom sa stal expolitik!

Dátum:

Zuzana Čaputová má od nástupu do funkcie okolo seba tím odborníkov, ktorí sa špecializujú na rôzne oblasti. Jedným z členov tímu bol aj jej súčasný partner Juraj Rizman, ktorý po prevalení ich vzťahu zmenil pracovisko kvôli konfliktu záujmov. Nedávno sa však okruh poradcov znova rozšíril o jedného z bývalých politikov.

Reč je o Ivanovi Miklošovi, ktorý má za sebou úspešnú aktívnu kariéru politika, pričom je v posledných rokoch akýmsi dôležitým mužom v pozadí. Donedávna pôsobil ako poradca ministra hospodárstva Richarda Sulíka, no ich pracovné vzťahy sa napokon poriadne naštrbili. Šéf liberálov totiž vyhlásil, že sankcie voči Rusku páchajú iba škody a nedonútia Vladimira Putina, aby vrátil Krym. ,,Treba sa dívať dopredu a treba budovať vzťahy,“ uviedol na tlačovej konferencii.

Vyhlásenia Sulíka nahnevali bývalého člena strany SDKÚ i ukrajinskú vládu. Mikloš sa napokon rozhodol s politikom ukončiť spoluprácu, a dokonca ho nazval Putinovým ,,užitočným idiotom“. Exminister financií určite nebol stratený, keďže je členom Strategickej rady pre implementáciu Plánu obnovy a odolnosti SR vedenej premiérom.

Expolitik je však nápomocný aj v prezidentskom paláci, pričom Zuzane Čaputovej pomáha v ekonomických otázkach. „Som externým poradcom pani prezidentky pre oblasť ekonomickej politiky, takže primárne sa bavíme práve o ekonomickej politike. Okrem toho so mnou pani prezidentka konzultovala témy, ako je vplyv vojny na Ukrajine na rast cien potravín, financovanie zdravotníctva, situácia na Ukrajine a v Moldavsku a podobne,” povedal pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/European Business Association, Kyiv-Mohyla Business School , Zuzana Čaputová

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...