Štefan Harabin, jeden z nádejných kandidátov na post prezidenta SR, sa umiestnil v prvom kole prezidentských volieb na treťom mieste so 14,34 % voličských hlasov. Skončil tak pred pomyselnými bránami do druhého kola, a s tým sa zrejme skúsený sudca nemieni zmieriť.

Bývalý predseda Najvyššieho súdu sa aj napriek výsledkom prvého kola prezidentských volieb naďalej považuje za víťaza. Žiadne chyby v priebehu kampane si tak nepripúšťa, pričom verejne vyhlasuje, že je stále jediným vhodným kandidátom, ktorý spĺňa všetky kritériá pre získanie vysneného miesta v prezidentskom paláci.

Práve od Harabina, ako znalca práva, sa očakávala najväčšia možnosť, že by mohol zasiahnuť do priebehu volieb sťažnosťou. Málokoho preto prekvapilo, že tak skutočne urobil. ,,Ctení priatelia, vo vzťahu k prezidentským voľbám podávam ústavnú sťažnosť, keďže neprebehli ústavným a zákonným spôsobom. Zápas o budúcnosť Slovenska pokračuje,“ rázne napísal na sociálnej sieti neúspešný kandidát, pričom zverejnil aj video.

V prípade, ak by Ústavný súd Harabinov návrh považoval za oprávnený, môže prísť k situácií, keď prvé kolo prezidentských volieb bude neplatné. Logicky sa stane neplatným aj druhé kolo, pričom bude nutné vyhlásiť nové prezidentské voľby. V týchto chvíľach však naďalej platí, že druhé kolo prezidentských volieb sa uskutoční 30. marca.

Zdroj: Facebook/Štefan Harabin  |  Foto: Facebook/Štefan Harabin, Facebook/Maroš Šefčovič, YouTube  |  Video: Facebook/Štefan Harabin,