Tomu neuveríte: Kotleba začal na súde vyťahovať Rytmusa aj Kaliňáka!

Dátum:

V pondelok sa Marian Kotleba opäť postavil pred súd, kde sa rozhoduje vo veci šekov v sume 1 488 €, ktoré Kotleba daroval viacerým rodinám. Počas obhajoby predsedu ĽSNS padli aj známe mená ako Robert Kaliňák, či dokonca Rytmus. Raper už stihol aj zareagovať!

V pondelok pokračovalo súdne pojednávanie kvôli šekom vystaveným na sumu 1 488 eur, čo má byť podľa viacerých odborníkov skrytá neonacistická šifra. Voči tomuto sa Kotleba výrazne ohradil a číslo považuje za náhodu. Predseda ĽSNS hneď na začiatku pojednávania namietal voči zaujatosti sudkyni Sabovej, ktorá to však vylučuje. Na záver sa vytýčil nový termín pojednávania na 14. júla, hoci Kotleba už teraz avizuje, že v tom termíne bude rokovať v parlamente a proces v jeho neprítomnosti odmieta.

Počas obhajoby ale zazneli aj slová, ktoré zrejme mnohých šokovali. Obhajoba totiž navrhla, aby bol pred súd predvolaný exminister vnútra Robert Kaliňák a exšéf SIS Anton Šafárik a požaduje vysvetliť imigračnú hrozbu spred niekoľkých rokov. Rovnako navrhla predvolať aj Kotlebou exmanželku Frederiku. Azda najprekvapivejšie však bolo predloženie súdneho dôkazu, ktorým bol album speváka Rytmusa s názvom Bengoro.

Najmä piesňou Cigánsky sen chce Kotleba poukázať na bežné používanie označenia „Cigán“. Znalec Mušinka totiž považuje takéto vyjadrovanie predsedu ĽSNS za hanlivé aj pre samotnú menšinu a zdôrazňuje, že by sa malo v diskusiách či besedách používať označenie Róm. K veci sa na sociálnej sieti vyjadril aj pobavený Rytmus, ktorý zareagoval na slová Kotlebovej obhajoby iba jediným: „Hahahahahah.“ V roku 2017 poskytol raper rozhovor portálu Aktuality, kde sa okrem iného vyjadril, že on by Kotlebu nikdy nevolil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Instagram/rytmusking, YouTube/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...