Politika Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu, no dnes nešetria vzájomnou kritikou. Igor Matovič totiž prichádza s kontroverznými nápadmi, pričom niektoré z nich ,,prekúsnu“ aj jeho koaliční partneri. Balík pomoci pre rodiny bol však poslednou kvapkou pre stranu, ktorá trpezlivo čaká na nástup do parlamentu.

Vo štvrtok (26. mája) bol parlamentom schválený Matovičov balík pomoci, ktorého účet bude vystavený na rovnú miliardu eur. Náklady na pokrytie tak veľkého obnosu peňazí sú stále neisté, no čoraz viac je zrejmé, že mestá a obce prídu o stovky miliónov eur. Ďalším príjmom má byť zdanenie ruskej ropy, v dôsledku čoho sa do štátneho rozpočtu ,,naleje“ takmer 300 miliónov eur.

Plán ministra financií zdvíha zo stoličiek nielen koaličných, ale aj opozičných poslancov. Najnovšie sa k tvrdej kritike pridal nový šéf mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko. „Presadenie jeho megalomanského nápadu za vyše miliardu eur ročne, ktorým zadĺži naše deti na generácie dopredu, zlikviduje samosprávy, a dokonca ním vôbec nepomôže státisícom ľudí v núdzi, bol poslednou kvapkou,“ myslí si Michal Šimečka.

Šéf progresívcov zároveň oznámil, že jeho strana prestáva podporovať vládu, ktorú namiesto Eduarda Hegera riadi práve Igor Matovič. Predseda strany OĽaNO zrejme stratil spoľahlivého partnera, s ktorým mohol doteraz počítať v budúcich parlamentných voľbách. Ide o značnú komplikáciu pre Trnavčana, keďže mimoparlamentná strana má v najnovších prieskumoch preferencií takmer 10 %.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Michal Šimečka-Progresívne Slovensko

Exit mobile version