Robert Fico sa vo štvrtok doobeda objavil na NAKA, aby vypovedal pred vyšetrovateľom. Hoci sa oficiálne nevyjadril k presnému dôvodu predvolania, na otázky novinárov nereagoval príliš nadšene. Krátko pred príchodom predsedu Smeru pritom prišiel aj svedok Ľudovít Makó.

Na NAKA prišiel vypovedať kľúčový svedok Ľudovít Makó, pričom len pár minút na to sa objavil aj predseda Smeru. Robert Fico, ktorý aktuálne spolu s Petrom Pellegrinim zbiera podpisy na petičných hárkoch za referendum, nejavil nadšenie z prítomnosti kamier a novinárov, ktorí ale dorazili kvôli Makóovi.

Fico, ktorému naložila Veronika Remišová, sa oficiálne odmietol vyjadriť, prečo prišiel vypovedať, no portál Topky uvádza, že jeho výpoveď má údajne súvisieť s prípadom poslanca Hlasu, Petrom Žigom. Expremiér opakovane odpovedal, že dôvod výpovede je jeho súkromná vec a neskôr vyjadril nad informovanosťou novinárov rozhorčenie na sociálnej sieti.

Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA. NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je načase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil, pretože takéto nezákonné úniky informácií – vrátane informácií z vyšetrovacích spisov – majú obrovský vplyv na priebeh vyšetrovania, predovšetkým negatívnym smerom a poškodzuje práva ľudí, ktorí čelia rôznym podozreniam,“ myslí si Fico.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk, FB/Robert Fico │ Foto: FB/Aktuality.sk