Veronika Remišová celú svoju politickú kariéru založila na neustálom upozorňovaní na korupčné správanie sa politikov, a taktiež pravidelne apeluje na kolegov, aby boli transparentní. Aj z tohto dôvodu zverejňuje všetky objednávky, ktoré spadajú pod Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Niektoré položky sa však nepozdávajú členovi strany Hlas-SD.

Martin Dorčák z opozičnej strany Hlas-SD zverejnil na sociálnej sieti video, kde ministerku Veroniku Remišovú obviňuje z veľmi zlého hospodárenia. ,,Na čo chce Veronika Remišová použiť smútočnú zástavu za 16 998 eur? Dobre počujete,“ s hnevom hovorí vo videu. Taktiež upozornil aj na nákup alkoholu, pričom konkrétne brandy malo stáť viac ako tisíc eur.

Vo vystavených objednávkach, ktoré rezort zverejnil, sa skutočne tieto položky nachádzajú. Andrej Ďuríček z tlačového oddelenia ministerstva označil vyjadrenia politika za klamstvá a prekrúcanie faktov. Skutočne došlo k nákupu smútočnej vlajky, no išlo o 76 kusov interiérových a exteriérových vlajok rôznych veľkostí so 140 držiakmi. Ministerstvo sa totiž sťahovalo do novej budovy a bolo nutné vybaviť ju štátnymi symbolmi.

Stále však vzniklo množstvo otázok ohľadom položky, ktorá je vo faktúre uvedená ako ,,Karpatské brandy špeciál VSOP v krabici“ v sume 1 109 eur. Ďuríček vysvetlil, že išlo o 40 balení alkoholu, ktorý je protokolárnym darom pre tuzemské a zahraničné návštevy a delegácie. Dorčák z Hlasu-SD sa tak zrejme prerátal a jeho kritika nepadla na úradnú pôdu, i keď je pravdou, že v objednávkach nie je uvedené množstvo nakúpeného tovaru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk, FB/Martin Dorčák-Hlas-SD  |  Foto: mirri.gov.sk, FB/Veronika Remišová