Ukrajinský poslanec zomrel za záhadných okolností na zlyhanie srdca. Súdni lekári však v jeho tele našli malú dávku alkoholu a metadón. Jednou z verzii vyšetrovateľov je, že mohol byť otrávený. Len pred pár dňami totiž vypovedal na Národnom protikorupčnom úrade Ukrajiny o korupcii medzi poslancami.

Ukrajinský poslanec Anton Poľakov náhle zomrel, pričom príčinou úmrtia malo byť zlyhanie srdca. Ako informuje Kyiv Post, poslanec strávil piatkový večer s kamarátom v bare a následne si mal privolať taxík. Vozidlo zastavila polícia pre porušenie dopravných predpisov a pri prehliadke si všimli na zadnom sedadle pololežiaceho muža. Taxikár mal uviesť, že poslanec bol pod vplyvom alkoholu a bolo mu nevoľno.

Poľakovi nedokázala pomôcť ani privolaná zdravotná pomoc. Súdni lekári pritom našli v jeho tele malé množstvo alkoholu a metadón, pričom následné analýzy majú odhaliť, aký typ a v akom časom pred smrťou sa do poslancovho tela dostal.

Ako dodal hovorca ukrajinského rezortu vnútra Arťom Ševčenko, vyšetrovatelia pracujú s dvoma verziami. Poslanec mohol užiť drogu sám alebo ho niekto otrávil. Len niekoľko dní pred náhlou smrťou pritom vypovedal na Národnom protikorupčnom úrade Ukrajiny, kde svedčil proti poslancom o prijímaní úplatkov v obálkach na toaletách priamo v budove parlamentu. Na Slovensku zarmútila verejnosť smrť 32-ročného športovca, ktorý podľahol komplikáciám s Covidom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: kyivpost.com │ Foto: Twitter, YT/Вікна-новини