Slováci nespokojní s postojom vlády k očkovaniu, ako aj pendlerom, vyrazili v sobotu poobede do ulíc Bratislavy. Vlakmi aj autobusmi pricestovali na Námestie slobody pred Úrad vlády, kde zahájili protest. K ich účasti sa poriadne ostro vyjadril známy humorista Rasťo Piško.

V sobotu sa v poobedných hodinách konal v Bratislave protest nespokojných občanov, ktorí sa odmietajú nechať očkovať, a zároveň nechcú byť obmedzovaní. Na Námestí slobody pred Úradom vlády sa zišli tisícky Slovákov s podporou niektorých politikov. Napriek výrazným antiočkovacím prejavom sa však nedostavil ani Peter Pellegrini, ani Robert Fico. Politikom poslali Slováci jasný odkaz.

Do protestujúcich sa však obul známy zabávač a humorista Rasťo Piško. Na sociálnej sieti zverejnil nelichotivý odkaz: “Výkvet slovenskej čvargy opäť raz svojou návštevou poctil naše hlavné mesto! Prepáčte, ale inak to napísať neviem. Mal som to šťastie, že čosi po 14.00 som sa vybral na nákup do potravín. Už na Obchodnej som uvidel dvoch do pol pása obnažených mužov. Neboli to bezdomovci, lebo tí takéto veci nerobia,” napísal.

Nakupujúcich v obchode označil ako „zelené mozgy“, pričom sa dvoch mladých ľudí opýtal, kde majú rúška. “Keď som sa dvoch mladých ľudí opýtal, kde majú rúška, čumeli na mňa ako teľce na nové vráta,” dodal so slovami, že napokon odišli rýchlo zaplatiť. Po skúsenostiach označil protestujúcich aj takýmito názvami: “Bruchatí tatkovia v maskáčoch, tetovanci a punkeri s drôtmi v nose, holohlaví hlavonožci a staré tetky mečiarovskej éry… Ak má takto vyzerať vlastenectvo a aj sa takíto pomätenci majú raz dostať k moci, potom je Igor Matovič “Panna Orleánska a súčasná vláda Liga výnimočných,” myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Rasťo Piško  │ Foto: YT/HNtelevízia, Televízia JOJ