Od dnešného dňa (22. novembra) oficiálne platí na Slovensku lockdown pre nezaočkovaných. Na pretrase je však aj povinné očkovanie, ktoré čoraz častejšie spomína premiér i minister zdravotníctva. Nedávno s povinnosťou absolvovať vakcináciu súhlasila aj europoslankyňa Monika Beňová, no zmenila názor.

V diskusnej relácií Na telo s Michalom Kovačičom sa v nedeľu (21. novembra) stretli poslanec za OĽaNO Juraj Krúpa, členka strany Smer-SD Monika Beňová a Peter Pčolinský za stranu Sme rodina. Jednou z tém, ktoré politici rozoberali, bolo povinné očkovanie pre vybrané skupiny občanov, s ktorým však nesúhlasia prakticky všetky koaličné strany okrem strany OĽaNO.

S povinnou vakcináciou v našej krajine nedávno súhlasila aj europoslankyňa, ktorá ešte 16. októbra tvrdila, že by sa mali povinne zaočkovať učitelia, zdravotníci, zamestnanci domovov sociálnych služieb a rizikoví ľudia vo vyššom veku. Stačila však osobná skúsenosť, keď jej celá rodina zostala nakazená a v karanténe, v dôsledku čoho zmenila názor.

Dôvodom je predovšetkým jej partner Ľubomír, ktorý mal ťažký priebeh ochorenia COVID-19. ,,Takže dovoľte, aby človek menil názor na základe vlastnej skúsenosti. A ja na základe vlastnej skúsenosti tvrdím, že kým mne síce to očkovanie zabezpečilo ľahší priebeh, ale napríklad môjmu partnerovi nezabezpečilo ten ľahší priebeh. A ísť do rizika, v tejto situácii, ktorú máme v krajine, do rizika povinného očkovania politicky, je podľa mňa absolútne nezmyselné,” otvorene povedala, pričom riešenie pandémie koronavírusu vidí skôr v tvrdom lockdowne pre všetkých.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom