Zuzana Čaputová si ešte nezasadla do pomyselného prezidentského kresla a už dokázala ohúriť v Európe. V rámci prestížnych zahraničných ocenení, ktoré sa odovzdávali 6. mája, sa jej dostalo nevídanej pocty!

Zuzana Čaputová si do prezidentského kresla sadne už o mesiac a okrem titulu prezidentky sa bude môcť pochváliť aj ďalším významným ocenením, ktorého sa jej dostalo pred pár hodinami. Na odovzdávaní európskych cien European Leadership Awards, ktoré sa konali 6. mája, sa počas ceremónie objavilo aj jej meno.

Ocenenia pritom rozdáva spravodajská televízia Euronews spolu s Európskym obchodným summitom (EBS) za významné úspechy v oblasti politiky, inovácii a obchodu. Čaputová sa tak stala Európskou osobnosťou roka, a hoci sa nezúčastnila ocenení osobne, pred publikom zaznela jej ďakovná reč.

Budúca prezidentka, ktorá si nedávno vyriešila aj otázkou svojho bývania, sa za významnú poctu poďakovala aj na sociálnej sieti Twitter, kde vyjadrila svoju radosť a nadšenie: „Ďakujem veľmi pekne! Cítim sa poctená touto cenou. Slúži mi ako povzbudenie pre moju budúcu prácu,“ napísala. K úspechu blahoželáme!

Zuzana Čaputová prevzala ocenenie Európska osobnosť roka

Ďakovnú reč Zuzany Čaputovej si môžete vypočuť po 20. minúte

Zdroj: euronews.com │ Foto: YouTube/euronews (in English), Twitter/Zuzana Čaputová, Facebook/Zuzana Čaputová