Odborníci momentálne považujú situáciu s ochorením COVID-19 za stabilnú, keďže nerastie počet hospitalizovaných či zosnulých. Aj napriek tomu upozorňujú, že očkovanie je účinné, čo majú potvrdzovať údaje o infikovanosti a následne ťažkému priebehu ochorenia.

Vladimír Lengvarský pred pár hodinami oznámil aktuálnu epidemiologickú situáciu, ktorá má byť momentálne takpovediac pod kontrolou. V rámci krajín V4 rastie počet infikovaných mierne, no v prípade zaočkovanosti v porovnaní s priemerom EÚ zaostávame o 20 %.

Momentálne pribúda denne v priemere 115 prípadov nakazených, pričom za posledných 14 dní tvorili 74 % infikovaných práve nezaočkované osoby. V nemocniciach sa nachádza aktuálne 47 pacientov, z toho najviac v Košickom kraji. Riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz rezortu zdravotníctva SR Matej Mišík sa však domnieva, že záujem o vakcináciu sa zvýši s príchodom nového školského roka.

Podľa jeho slov má osem okresov cez 50-percentnú zaočkovanosť svojich obyvateľov. „Klesá aj počet nezaočkovaných ľudí nad 50 rokov. Pribúda okresov, ktoré sa blížia k 65-percentnej hranici zaočkovanosti tejto vekovej skupiny, čo im umožní podľa COVID automatu prejsť na miernejší stupeň,“ doplnil slová ministra zdravotníctva Mišík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Twitter