Eduard Heger navštívil Covid oddelenie: Slová plné beznádeje!

Dátum:

Epidemiologická situácia v krajine sa výrazne zhoršuje, pričom sa Slovensko postupne zafarbuje do čiernej. Zdravotníci tak musia opäť čeliť náporu infikovaných pacientov s ťažkým priebehom ochorenia koronavírusu. Na vlastné oči si prácu lekárov i zdravotných sestier pozrel premiér.

Včera (4. novembra) pribudlo rekordných 6 713 nových prípadov koronavírusu, pričom momentálne je v nemocniciach hospitalizovaných takmer 1 900 pacientov. Najväčší nárast je vidieť v Prešovskom a Žilinskom kraji. Eduard Heger aj z tohto dôvodu apeluje na Slovákov, aby prehodnotili svoje rozhodnutie nedať sa zaočkovať.

Premiér najnovšie navštívil aj Covid oddelenie, ktoré ho hlboko zasiahlo. ,,Pandémiou žijeme už dva roky, ktoré nám rozvrátili naše bežné fungovanie. Dva roky nosíme rúška, udržiavame odstup, máme za sebou sériu lockdownov, oslabenú ekonomiku a riadime sa protipandemickými opatreniami,“ napísal na sociálnej sieti.

Člen koaličnej strany OĽaNO by rád občanom pripomenul, aké vážne je pandemické ochorenie, ktoré pripravilo o život množstvo ľudí. ,,V celom tom kolotoči nám nesmie ujsť podstata, a to, že vírus COVID-19 vážne ohrozuje naše zdravie a životy. Videl som bezmocných ľudí ležať na prístrojoch, pacientov, ktorí sú odkázaní na pomoc personálu a nevedia, aké následky im ostanú. Videl som aj to, že zdravotníci sú skutoční hrdinovia. Prosím, vydržte to. Potrebujeme vás,“ odkázal zdravotníkom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...