Ministerka vnútra Denisa Saková už pred pár mesiacmi informovala o pláne zvýšiť platy pre vybrané skupiny štátnych zamestnancov. Nedávno tak došlo k rokovaniu s Ministerstvom financií a návrh zákona z rezortu Ministerstva vnútra bol napokon v stredu (18.12.) schválený na poslednej schôdzi vlády v tomto roku.

Na pôde parlamentu sa dlhé mesiace hovorilo o zvyšovaní platov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby a policajného zboru. Tragédia v Prešove na Mukačevskej ulici, kde došlo k obrovskému výbuchu plynu, v dôsledku čoho zahynulo sedem osôb a jedna žena je nezvestná, pohla všetkými rokovaniami.

Prezidentka, premiér, prezident HaZZ na čele s ministerkou vnútra verejne chválili konanie všetkých záchranných zložiek, ktoré zasahovali pri intenzívnej explózií. Poslanci si boli vedomí obrovského nešťastia a bez problémov schválili dlho očakávaný zákon.

Od nového roka sa tak zvýšia pre túto skupinu štátnych zamestnancov platy o 10 %. Podľa novej tabuľky by sa tak mzdy mali pohybovať od 690 do 1 825,50 eur v závislosti od rokov praxe a zaradenia do platovej triedy. So zvýšením platov sa už ráta aj štátnom rozpočte na budúci rok, pričom by malo ísť o sumu 10,07 milióna eur, z toho mzdy budú činiť 7,39 milióna eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tyzden.sk  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Denisa Saková