Je to tu! Parlament ROZHODOL o Kollárovi! Definitívny koniec?

Dátum:

Boris Kollár čelil v poobedných hodinách nepríjemným chvíľam. Parlament totiž zaradil bod o jeho odvolávaní do schôdze, a tak sa napokon konečne rozhodlo o tom, či sa končí kariéra šéfa hnutia Sme rodina. Zároveň sa rozhodovalo aj o osude štvorlístkovej koalície.

Boris Kollár má za sebou náročné týždne po tom, ako sa okrem jeho podnikania so schránkovou firmou na Cypre prevalilo aj podozrenie z plagiátorstva pri písaní diplomovej práce na vysokej škole v Skalici. Po kritike z viacerých strán sa napokon sám rozhodol zaradiť do utorkovej parlamentnej schôdze návrh na svoje odvolanie ako prvý bod programu. Poslanci návrh predsedu parlamentu so 103 hlasmi napokon schválili, a tak bolo jasné, že sa o konci šéfa hnutia Sme rodina bude naozaj hlasovať.

Medzitým sa o slovo prihlásil poslanec Robert Fico, ktorý zdôraznil potrebu odstúpenia odídencov Smeru z postov vo výboroch pre kontrolu SIS ako aj pre kontrolu Národného bezpečnostného úradu, pričom sa jedná o Petra Žigu a Erika Tomáša. O slovo sa prihlásil aj poslanec Marian Kotleba, a Kollár napokon zvolal poslanecké grémium k šéfom dvoch kontrolných výborov.

O výsledkoch zasadnutia ústavnoprávneho výboru informovala poslankyňa Sme rodina Hajšelová, ktorá odhalila, že neprijali uznesenie k odvolávaniu, keďže „za“ nehlasovala nadpolovičná väčšina. Tou malo byť sedem hlasov, no za odvolávanie Kollára bol len jeden poslanec, kým traja boli proti. O slovo sa prihlásil v parlamente Richard Raši, ktorý uviedol, že predseda parlamentu to dotiahol na počudovanie ďaleko, no aktuálne musí čeliť hanbe. Vyzval ho, aby sa správal ako chlap a svoju výzvu odôvodnil príkladmi z Čiech, Maďarska či Nemecka, kde pri podobných podozreniach politici odstúpili. Spomenul však aj slová terajšej koalície v prípade Andreja Danka, kedy žiadali v podobnom prípade rigoróznej práce vyvodenie dôsledkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Poslanci zaradili bod odvolávania Borisa Kollára do programu schôdze so 103 hlasmi

Zdroj: YouTube/Aktuality.sk │ Foto: YouTube/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...