Na utorkovej mimoriadnej schôdzi NR SR sa bude hlasovať o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca, ktoré inicioval Robert Fico. Po ohnivom prejave predsedu Smeru sa do pozornosti dostal po dlhšom čase Igor Matovič, ktorý sa vrátil so svojou už legendárnou vizuálnou pomôckou.

Pred hlasovaním o odvolaní Romana Mikulca sa Robert Fico rozohnil v približne hodinu trvajúcom prejave, v ktorom sa obul okrem ministra vnútra aj do súčasnej vlády a policajných zložiek. Je presvedčený, že kajúcnici v známych kauzách sú v skutočnosti „udavači“, ktorí vypovedajú o skutočnostiach želaným spôsobom a nie na základe pravdivých udalostí. Spomenul aj Ľudovíta Makóa, ktorý sa podľa jeho slov po vypovedaní na polícií ohrieva pri bazéne v Dubaji.

Krátko po Ficovom prejave zaznelo z úst predsedu parlamentu Borisa Kollára upozornenie, ktoré venoval súčasnému ministrovi financií. Igor Matovič sa na istý čas mediálne stiahol do ústrania, no práve v tejto chvíli sa opäť prihlásil o slovo. Ficovi totiž ukázal jeho legendárnu vizuálnu pomôcku, s ktorou sa za roky v parlamente už preslávil. Išlo o ceduľku s nápisom „capo di tutti capi“. V preklade z taliančiny tak chcel predsedovi Smeru pripomenúť, že je naďalej šéf všetkých šéfov a je hlavou všetkých sietí, ktoré sa v súčasnosti dostávajú na povrch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Matovič ukazuje Ficovi cedulku s nápisom „capo di tutti capi“ (šéf všetkých šéfov, pozn. red.)

Zdroj Foto: FB/Zomri, SMER – Sociálna Demokracia