Roman Mikulec len pred malou chvíľou zverejnil na sociálnej sieti rázny krok, ku ktorému sa podujal. Po ďalších útokoch Roberta Fica podáva trestné oznámenie, no nielen to. Šéfovi Smeru poslal aj poriadne ostrý odkaz, v ktorom mu položil niekoľko otázok.

Robert Fico v posledných týždňoch niekoľkokrát zaútočil na ministra vnútra. Okrem iného uviedol, že má podozrenie, že sa Roman Mikulec mohol stretávať v byte na Kramároch s hľadaným Zemanom, čo Mikulec opakovane označil za výmysly a nepravdu. Taktiež avizoval zadržanie troch ľudí z prostredia NAKA a vyšetrovania, čo sa nepotvrdilo a minister aj tieto slová označil za vymyslené.

Najnovšie sa k Mikulcovi ale dostala informácia, že Fico plánuje prísť pred ľudí s novinkou ohľadom ministra, ktorý mal byť údajne prítomný na mieste počas Kovaříkovho prerušenia zásahu. „Dostala sa ku mne informácia, že úderka zo Súmračnej pripravuje nový scenár v rámci svojich dlhodobých snáh o spochybnenie mojej osoby a odpútanie pozornosti smerom k nim. Fico údajne plánuje vyrukovať so “zaručenou” informáciou, že júlový zásah inšpekcie bol prerušený z dôvodu, že som mal byť na mieste, kde plánovali zasahovať,“ napísal na sociálnej sieti.

Mikulec Ficovi pripomína prezumpciu neviny rovnako, ako keď „do poslednej chvíle obhajoval Bašternáka či Jankovskú“. Zároveň oznámil, že na predsedu Smeru podáva trestné oznámenie za ohováranie. Napokon mu adresoval pár otázok, na ktoré Fico odpovedá len veľmi nerád! „Dobre teda, pán poslanec Fico, poďme sa hrať vašu hru: Dokážte, že ste nikdy neboli v byte na Vazovovej. Dokážte, že ste nevedeli o praktikách Mariána Kočnera. Dokážte, že ste nezháňali od oligarchov 40 miliónov vlastnou hlavou pre svoju stranu. Dokážte, že ste v prípade Hedvigy Malinovej nezneužili svoje právomoci. Dokážte, že sa dnes nestretávate so závadovými osobami a nesnažíte sa ovplyvňovať vyšetrovanie. Dokážte, že nemíňate státisíce eur na to, aby ste zvrátili súčasný stav. Dokážte, že nemáte problémy s alkoholom, ktoré by mohli výrazne ovplyvniť váš triezvy úsudok,“ vyzýva expremiéra.

A hoci opakovane uviedol, že sa so Zemanom nestretával v byte na uvedenej adrese ani nikde inde, v komentároch sa ozval aj Erik Kaliňák zo Smeru. „Načo tie slaboduché kecy, rovno povedzte, že odpočúvate opozíciu. Čo ste nám to hovorili? Zdochýnajúci kôň kope najviac. Len kopte, pán Mikulec, kopte. Už Vám aj tak nikto neverí,“ rýpol si. Len nedávno pritom NAKA obvinila 11 ľudí, ktorí si mali uliať 17 miliónov z projektov počas ministrovania Roberta Kaliňáka a Denisy Sakovej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR