Maroš Šefčovič sa ako druhý kandidát uchádzal o post prezidenta Slovenskej republiky. Hlavou štátu sa napokon stala Zuzana Čaputová, no prvé slová eurokomisára Šefčoviča sú poriadne prekvapivé. Skončí kvôli Smeru?

Maroš Šefčovič pôsobil až donedávna na pôde Bruselu ako eurokomisár. Napokon sa na poslednú chvíľu rozhodol kandidovať na post prezidenta Slovenskej republiky ako nezávislý. Ako nadstranícky vystupoval aj počas predvolebných diskusií, no ako sa napokon ukázalo, k jednej z nich mal predsa len bližšie.

Pár dní pred druhým kolom volieb totiž pribudla na jeho transparentný účet obrovská suma 230-tisíc eur, ktorú mu darovala strana Smer-SD. Šefčovičova hovorkyňa napokon prezradila, že tieto peniaze budú použité na zaplatenie faktúr za služby, ktoré kandidát počas kampane využil.

Už pred voľbami tak bolo zrejmé, že Šefčovič si so stranou Smer mimoriadne rozumie. Tieto informácie ešte potvrdzujú najnovšie slová eurokomisára, ktorý dokonca zvažuje politickú kariéru na Slovensku: “Určite budem prítomnejší na Slovensku. Ale o nomináciu do ďalšej Európskej komisie by som mal záujem. Budem však aj rozmýšľať, ako využiť potenciál 750 000 voličov,” priznal pre Nový Čas. Šefčoviča označil za “nášho kandidáta” aj poslanec Smeru Braňo Ondruš. Poslanec Číž zas netají, že zvažujú možnosti využitia jeho potenciálu.

Jediný, kto výsledky prezidentských volieb až tak ružovo pre stranu Smer-SD nevidí, je odchádzajúci Kažimír, ktorý sa stal guvernérom Národnej banky Slovenska. Ten spochybnil slová o posilnení strany, keďže sa počas celej kampane nesmel k tejto strane priznávať, aby neohrozil svoje percentá. Či sa napokon rozhodne zahodiť pôsobenie v Bruseli a vstúpi do slovenskej politiky v strane Smer, ukáže až čas.

Maroš Šefčovič na MDŽ oslavách strany Smer

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube