Zuzana Čaputová v rámci pozvania na klimatickú konferenciu OSN odletela v nedeľu do Glasgowa. V Škótsku spolu s ďalšími predstaviteľmi krajín rokuje o klimatických cieľoch a plánoch, ktoré by spomalili či odvrátili hroziace následky pre ďalšie generácie. 

Prezidentka SR vycestovala v nedeľu na jednu z najvýznamnejších klimatických konferencií, ktorá sa koná v Škótsku. Konferencia OSN v Glasgowe je zameraná na prerokovanie cieľov a dodržiavania klimatických plánov, ktoré ovplyvnia ďalšie generácie. Zuzana Čaputová sa stretla okrem iných významných mien aj s princom Charlesom či nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Čas je veľmi dôležitý. Je dobré, že sa hlásime k európskym klimatickým cieľom. Naše stratégie a plány však zatiaľ tento záväzok úplne nereflektujú. Preto musíme pridať. Potrebujeme konkrétny a reálny plán, ako klimatické ciele dosiahnuť, aby mladí ľudia v budúcnosti nedoplatili na naše rozhodnutia,“ uviedla prezidentka.

Samotná Čaputová sa pritom rozhodla podľa informácií Plusky v rámci ekologického zámeru vycestovať neštandardným spôsobom. Namiesto využitia vládneho špeciálu si zvolila prezidentka na cestu z Viedne do Glasgowa bežnú komerčnú linku, aby tak znížila uhlíkovú stopu. Prezidentský palác sa navyše v týchto dňoch rozsvietil na symbolickú zelenú farbu. Zuzana Čaputová sa len nedávno rozčúlila po tom, ako sa poslanec NR SR verejne vyjadril k jej dcére Emme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová