Igor Matovič pravidelne upozorňuje verejnosť, že opatrenia v boji proti COVID-19 sú odporúčané odborníkmi, ktorých názor si veľmi váži a rešpektuje ich. Do radov skúsených infektológov patrí i Vladimír Krčméry, s ktorým však tentokrát premiér vôbec nesúhlasí.

Vďaka nízkemu počtu nakazených momentálne dochádza k uvoľneniu prísnych bezpečnostných opatrení, pričom sa druhá aj tretia fáza spustila súčasne 6. mája. Premiér dokonca pripúšťa, že k štvrtej fáze môže prísť už o pár dní. Jednou z najdiskutovanejších tém je však otvorenie hraníc.

Igor Matovič priznal, že v posledných týždňoch intenzívne rokuje s českým premiérom Andrejom Babišom o vzájomnom otvorení hraníc. ,,Chceli by sme opäť vytvoriť také Československo, aby tie prvé hranice, ktoré padnú v priestore strednej Európy, boli medzi Slovenskom a Českom. Dnes, keďže sa situácia zlepšila, tak by sme mohli byť prví,” uviedol v rozhovore predseda OĽaNO pre pluska.sk.

K prechodu cez české hranice by možno mohlo dôjsť už v máji. S týmito krokmi sa však nestotožňuje profesor Vladimír Krčméry. Skúsený infektológ niekoľkokrát upozornil, že by sme mali Slovensko otvárať ,,zvnútra a otvorenie hraníc by malo prísť na rad ako posledné.

Veľmi rýchlo sa totiž môže objaviť druhá vlna koronavírusu, ktorú nemusíme tak ľahko zvládnuť. ,,Viem si predstaviť cestovanie do okolitých krajín, kde majú podobnú epidemiologickú situáciu, teda Poľsko, Maďarsko, niektoré oblasti na Ukrajine. Veľmi opatrný by som bol s Českom. Nie preto, že by mali zlý vývoj, majú dobrý trend, sú jeden z pozitívnych prípadov, ale majú troj až štvornásobne vyššie počty nakazených aj obetí,” upozornil Krčméry v rozhovore pre dennikn.sk ako reakciu na vyjadrenia Matoviča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, dennikn.sk  |  Foto: markiza.sk, FB/OĽaNO, Polícia SR