Lucia Ďuriš Nicholsonová už nie je členkou koaličnej strany SaS, no stále je europoslankyňou, ktorá chce prehovárať k občanom. Tentokrát sa rozhodla upozorniť na pandemickú situáciu, ktorá má iba jedno riešenie. Podľa jej slov je očkovanie nezvratnou súčasťou našich životov.

Europoslankyňa sa momentálne nachádza v Štrasburgu, v dôsledku čoho mohla zažiť prísne opatrenia v zahraničí. Podľa jej slov nie sú ľudia vpustení do reštaurácií, barov či hotelov, ak nemajú COVID pass. Upozornila, že mnohé krajiny sprísňujú pravidlá v boji s koronavírusom.

Nicholsonová je presvedčená, že Slovensko za európskych krajinami poriadne zaostáva. ,,Jediná cesta k normálnemu životu, k pivu na terase či ku káve v kaviarni alebo ku kaderníkovi vedie cez očkovanie. Že u nás si ešte stále môžete dať menu v reštaurácii aj bez COVID passu, to je len nezodpovednosťou a populizmom našich politikov,” uviedla bývalá členka strany SaS.

44-ročná rodáčka z Bratislavy sa napokon rozhodla vyjadriť aj k ľuďom, ktorí sa zaočkovať nedali. ,,Nech si dajú zlú nescu alebo pivo so spadnutou penou doma,“ odporučila Slovákom, ktorí neabsolvovali vakcináciu. Politička sa domnieva, že nezaočkovaní našinci čoskoro narazia na opatrenia v zahraničí. ,,O chvíľu vám vo väčšine európskych krajín dajú pocítiť, že keď ste nezodpovední voči sebe aj voči ostatným, keď nemáte očkovanie alebo PCR test, tak jednoducho nepatríte do spoločnosti, pretože tú spoločnosť môžete ohroziť,“ odkázala na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Lucia Ď. Nicholsonová