Po niekoľkodňovom konflikte medzi Veronikou Remišovou a Luciou Ďuriš Nicholsonovou panuje medzi političkami napätá atmosféra. Po tom, ako Nicholsonová uviedla, že Slovensko prišlo o miliardu eur, jej Remišová odkázala, že ide o absolútne klamstvo a ako dôkaz doložila list z Európskej komisie.

Zároveň od europoslankyne požaduje ospravedlnenie, no dočkala sa odpovede, že ospravedlnenie príde z jej strany len v prípade, že sa do roku 2023 z eurofondu minie každé euro. Po otvorenom konflikte má Nicholsonová zvažovať úplný odchod zo strany SaS. S informáciou prišiel Denník N, no politička mu nedala zatiaľ jasné stanovisko.

Údajne má byť presvedčená o svojej pravde, hoci nezvolila vhodnú formu ani formulácie a ospravedlniť sa teda nemieni. Keďže ale nechce robiť v strane SaS problémy a zvyšovať ešte viac napätie v koalícií, zvažuje svoj úplný odchod zo strany. Mala sa pred ostatnými vyjadriť, že “jej záleží na tom, aby vláda dovládla, a preto volí odchod zo strany”.

Naposledy zvažovala svoj odchod v júni 2019, keď ju nezvolili do republikovej rady po konflikte so skupinou okolo odídeného Ľubomíra Galka. Práve Galko jej najnovšie venoval na sociálnej sieti poriadne ostré slová. “Som rád, že som odtiaľ preč a žijem si svoj civilný manažérsky život. Lebo toto je pravá tvár Lucie Nicholsonovej. Pravda je taká, že Lucia je obyčajná vydieračka a množstvo toho, čo v minulosti dosiahla, dosiahla vydieraním ostatných svojim odchodom. Spravila to viackrát, keď chcela niečo dosiahnuť a veľakrát sa jej to aj podarilo – pokiaľ sme si nepostavili hlavu,” prezrádza expolitik, ktorý dodáva, že Nicholsonová napokon slávnostne zostane a uviedol aj, že tuší, kto dal denníku “horúci tip s touto “insajderskou informáciou” a mediálne to celé rozohral”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, YT/Braňo Závodský Naživo, FB/Ľubomír Galko │ Foto: FB/Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum, YT/Netky Redakcia