Po tom, ako poslanci zdvihli rodičovský príspevok, materskú a penziu o pár smiešnych eur, prišla na rad ich mzda. Neváhali a prilepšili si hneď o celých tisíc eur. Tento fakt otriasol Slovákmi, ktorí ostali viac ako pobúrení. Na stranu poslancov sa však pridali aj odborníci, ktorí obhajujú tento absolútne drzý čin.

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky si pred pár dňami dovolili spraviť bizarné rozhodnutie, ktorým sa doslova vysmiali všetkým občanom našej krajiny. Vlna kritiky sa nesie celou krajiny, ba dokonca vzniklo aj hnutie Žlté Vesty Slovensko, ktoré sa mieni postaviť za práva občanov.

K téme zvyšovania platov na pôde parlamentu sa vyjadrilo aj niekoľko odborníkov, ktorí sú presvedčení, že poslancov lepšia mzda motivuje k lepšej práci, a zároveň ich odrádza od korupcie. ,,Pričom tá prvá reakcia je:,, jéééžiš, aké majú strašne vysoké platy.“ Ako, fakt si uvedomme, že ak tých ľudí nebudeme dobre platiť, tak sa vám tam bude hlásiť menej ľudí s nie celkom počestnými úmyslami a tým pádom aj celá verejná správa bude horšie fungovať,“ uviedol jeden z odborníkov pre markizu.sk. To vážne?

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: Pixabay, YouTube