V piatok (23. júla) sa pred budovou Národnej rady SR zhromaždili Slováci, ktorí prejavili svoju frustráciu a hnev. Zasahovať musela polícia i antikonfliktný tím. Na svoju stranu sa ich dokonca snažil dostať aj predseda strany Hlas-SD, no nepochodil.

V parlamente sa mal rozoberať zákon, podľa ktorého by boli zaočkované osoby značne zvýhodnené aj v prípade cesty do zahraničia. To sa nepáčilo stovkám Slovákov, ktorí nešetrili agresívnym správaním a vulgarizmami. Spŕšku nadávok si vypočul aj poslanec Radovan Kazda a útoku čelil i redaktor s kameramanom z televízie Markíza.

Získať si nahnevaný dav sa pokúsil aj Peter Pellegrini, ktorý sa ani nedostal pred mikrofón a už mu ľudia vyčítali, že má nasadené rúško. Poslušne si ho dal dole a s úsmevom chcel občanom oznámiť, že bude proti zákonu, ktorý by znevýhodnil zaočkovaných.

Našinci mu však nedali šancu a neboli ochotní ho počúvať, v dôsledku čoho jeho príhovor okamžite ukončili pískaním. Z davu sa ozývali výkriky ,,zradca“ či ,,zapredanec“. Samotný predseda strany Hlas-SD pochopil, že podporu týchto ľudí si rozhodne nezíska a radšej odišiel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto | Video: FB/Televízne noviny TV Markíza