Piatkový protest pred budovou Národnej rady zamestnáva od doobedňajších hodín políciu aj antikonfliktný tím. Stovky vyburcovaných Slovákov skandujú rôzne, aj vulgárne heslá. Pellegriniho mal po príchode dav vypískať a podarilo sa zachytiť i nečakaný záber dvoch politikov vo vrúcnom rozhovore.

Piatkový protest pred parlamentom má byť v týchto chvíľach pod kontrolou, pričom dav sa nachádza vo vzdialenosti 50 metrov od vstupu do budovy Národnej rady. Dav stoviek vyburcovaných Slovákov má skandovať rôzne heslá, pričom spŕšku vulgarizmov mal schytať aj poslanec SaS Radovan Kazda.

Protestujúci nesúhlasia so zákonom, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou bude schválený a týka sa obmedzení nezaočkovaných obyvateľov, kým zaočkovaní budú disponovať viacerými výhodami. Demonštrantov prišli podporiť poslanci Ľuboš Blaha a Ladislav Kamenický zo Smeru, ako aj líder ĽSNS Marian Kotleba. Práve Kotlebu a Blahu sa podarilo zachytiť na fotke pri veľmi priateľskom rozhovore.

Tento záber okomentoval aj minister Ivan Korčok: „Odteraz už navždy spolu. Pamätajme si to. Takto to vyzerá, keď sa ten, čo sa hlási k ľavici, antifašizmu či odkazu SNP, už nevládze ďalej pretvarovať a prosí o slovo pravicového extrémistu,“ uviedol na sociálnej sieti. Podľa informácií Hospodárskych novín sa medzi protestujúcimi objavil aj Peter Pellegrini, no dav ho mal vypískať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Ivan Korčok │ Foto: FB/Zomri, YT/HNtelevízia