Len pred pár hodinami sa na Slovensku strhla akási vojna po tom, čo majiteľ známej firmy na sladkosti uviedol, že kto nie je zaočkovaný, nech sedí doma. Bojkotovanie podporili aj dvaja známi politici, ktorým však uznávaný vedec Pavol Čekan poslal nečakaný odkaz.

Slovensko sa opäť rozdelilo na dva tábory po vyjadrení majiteľa I.D.C. Holding Pavla Jakubca. Do jeho portfólia patrí aj firma Sedita, ktorá vyrába obľúbené sladkosti. Po tom, ako ale uviedol, že nezaočkovaní by mali sedieť doma, sa na neho mnohí nahnevali. Medzi nimi aj známi poslanci, ktorí zverejnili jasný odkaz. „Horalky či Mily kedysi patrili k mojim obľúbeným sladkostiam ešte od socializmu a dodnes som ich kupoval svojim deťom. Už nebudem. Pridávam sa k bojkotu,“ uviedol na sociálnej sieti Ľuboš Blaha.

Pridal sa aj Tomáš Taraba: „Ako zástanca slobody ľudí bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo neočkovaní, sa pripájam k bojkotu kupovania produktov tejto firmy, ktorej najznámejší produkt sú Horalky. Oligarchovia majú nutkanie všade vo svete siahať ľuďom na slobodu, či už prejavu alebo voľby produktov,“ napísal.

K obom politikom sa napokon vyjadril aj vedec Pavol Čekan, ktorý im poslal veľavravný odkaz: „Dnes tu máme „hystériu“ s horalkami a inými výrobkami Sedity kvôli vyjadreniu majiteľa I.D.C. Holding o očkovaní. Dnes dokonca páni poslanci Blaha a Taraba a iní významní predstavitelia tejto FB scény vyhlásili bojkot týmto slovenským sladkým výrobkom. Koncom júla 2021 Facebook vyhlásil, že pustí do svojich kancelárií len zaočkovaných zamestnancov. Facebook dokonca zavádza povinné očkovanie v USA. Povinné očkovanie. Neplánujú za toto páni Blaha a Taraba a iní významní predstavitelia boja proti očkovaniu bojkotovať aj Facebook? Toto by nemali dopustiť. Povinné očkovanie musí byť pre nich fakt za čiaru. Nemôžu mať predsa dvojaký meter. Vyzývam ich aj na bojkot sociálnej siete Facebook,“ odkázal. Či ale poslanci zrušia svoje účty na Facebooku, je veľmi otázne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: FB/Pavol Cekan, Tomáš Taraba – poslanec NR SR, Ľuboš Blaha