Minister vnútra Roman Mikulec v posledných hodinách čelil odvolávaniu, pričom mu opozícia vyslovila nedôveru. Mimoriadna schôdza trvala dva dlhé dni, počas ktorých vystúpilo 20 poslancov vrátane premiéra. Napokon došlo k dlho očakávanému hlasovaniu!

Schôdza parlamentu začala v utorok (15. júna), pričom ju iniciovala opozícia. Minister vnútra čelil vážnym obvineniam, predovšetkým zo strany Roberta Fica. Ovplyvňovanie vyšetrovania, skartovanie dokumentov a nekalé praktiky mali byť súčasťou pracovných aktivít Romana Mikulca. Politik všetky obvinenia odmietal a bránil sa priamo na mimoriadnej schôdzi.

Šéfa rezortu vnútra napokon podporilo 72 poslancov zo 153 prítomných. Za vyslovenie nedôvery ministrovi hlasovalo 53 poslancov, pričom všetci boli z opozície. Desať ľudí sa zdržalo. Prekvapením bolo konanie Petra Pčolinského a Adriany Pčolinskej, ktorí nehlasovali, i keď verejne podporovali odvolanie Mikulca.

Člen strany OĽaNO tak naďalej zostáva vo svojej funkcií, v dôsledku čoho si neodpustil odkaz pre svojich oponentov. ,,Rozumiem, vážení opoziční poslanci, že sa snažíte navodiť atmosféru pochybností, lebo všetky nitky vedú práve k vašim ľudom a prakticky aj k vám samotným, ktorí ste v tom čase boli pri moci…. Vážim si každého vyšetrovateľa, ktorý vykonáva svoju prácu zákonne, čestne a poctivo. Verím tomu, že v tom systéme je dostatok silných vyšetrovateľov, sudcov a prokurátorov, že celý systém je dostatočne silný na to, aby ustál takéto zemetrasenie,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR  |  Foto: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR, Richard Takáč-poslanec NR SR