Rusko vo štvrtok zaútočilo na Ukrajinu a výbuchy hlásia vo viacerých oblastiach. Jeden z nich bol zaznamenaný aj na letisku na západe Ukrajiny, len 275 kilometrov od hranice so Slovenskom. K situácií sa vyjadrila aj slovenská polícia, pričom sa k nám presúvajú ukrajinskí obyvatelia.

Zahraničné médiá prichádzajú s hrôzostrašnými videami, ktoré zachytávajú útoky a výbuchy vo viacerých oblastiach Ukrajiny. Ukrajinská rozviedka už včera hovorila o plánovaných útokoch. Ruský prezident Putin dnes vyhlásil špeciálnu vojenskú operáciu na východe Ukrajiny.

K bombardovaniu pritom došlo aj pri letisku Lutsk neďaleko poľských hraníc. Zelenskyj ohlásil, že jeho krajina prerušuje diplomatické styky s Ruskom. Ukrajinský denník KyjvPost sa od útoku nachádza pod kyberútokom. Obyvatelia krajiny na vozidlách húfne opúšťajú domovy a na cestách sa tvoria kolóny. Taktiež si mnohí vyberajú v bankomatoch hotovosť a robia si zásoby v potravinách.

Kolóny sa tvoria aj na slovenských hraniciach, keďže mnohí Ukrajinci na západe utekajú pred vojnou k nám. Situáciu monituruje aj polícia, ktorá informovala občanov o ďalšom kroku: “SITUÁCIA NA VÝCHODNEJ HRANICI S UKRAJINOU. V súvislosti so situáciou na východnej hranici s Ukrajinou aktuálne zasadá Bezpečnostná rada SR a v týchto chvíľach sa rokuje o prijatí opatrení,” uviedla. Jeden z výbuchov bol pritom zaznamenaný aj pri letisku Ivano-Frankivsk, ktorý sa nachádza len vyše 150 km od našich hraníc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cnn.com, FB/Polícia Slovenskej republiky│ Foto: YT/Reuters, DNAIndiaNews