Rusko zaútočilo na Ukrajinu: VÝBUCH neďaleko Slovenska!

Dátum:

Rusko vo štvrtok zaútočilo na Ukrajinu a výbuchy hlásia vo viacerých oblastiach. Jeden z nich bol zaznamenaný aj na letisku na západe Ukrajiny, len 275 kilometrov od hranice so Slovenskom. K situácií sa vyjadrila aj slovenská polícia, pričom sa k nám presúvajú ukrajinskí obyvatelia.

Zahraničné médiá prichádzajú s hrôzostrašnými videami, ktoré zachytávajú útoky a výbuchy vo viacerých oblastiach Ukrajiny. Ukrajinská rozviedka už včera hovorila o plánovaných útokoch. Ruský prezident Putin dnes vyhlásil špeciálnu vojenskú operáciu na východe Ukrajiny.

K bombardovaniu pritom došlo aj pri letisku Lutsk neďaleko poľských hraníc. Zelenskyj ohlásil, že jeho krajina prerušuje diplomatické styky s Ruskom. Ukrajinský denník KyjvPost sa od útoku nachádza pod kyberútokom. Obyvatelia krajiny na vozidlách húfne opúšťajú domovy a na cestách sa tvoria kolóny. Taktiež si mnohí vyberajú v bankomatoch hotovosť a robia si zásoby v potravinách.

Kolóny sa tvoria aj na slovenských hraniciach, keďže mnohí Ukrajinci na západe utekajú pred vojnou k nám. Situáciu monituruje aj polícia, ktorá informovala občanov o ďalšom kroku: „SITUÁCIA NA VÝCHODNEJ HRANICI S UKRAJINOU. V súvislosti so situáciou na východnej hranici s Ukrajinou aktuálne zasadá Bezpečnostná rada SR a v týchto chvíľach sa rokuje o prijatí opatrení,“ uviedla. Jeden z výbuchov bol pritom zaznamenaný aj pri letisku Ivano-Frankivsk, ktorý sa nachádza len vyše 150 km od našich hraníc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cnn.com, FB/Polícia Slovenskej republiky│ Foto: YT/Reuters, DNAIndiaNews

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...