Po volebnom neúspechu vo februári 2020 sa Michal Truban vzdal funkcie predsedu hnutia Progresívne Slovensko, v dôsledku čoho ho v júni 2020 nahradila právnička Irena Bihariová. Politička však čoraz intenzívnejšie musí čeliť urážkam a útokom zo strany verejnosti.

Predsedníčka strany Progresívne Slovensko Irena Bihariová dlhé roky bojuje proti nenávisti a predsudkom kvôli svojmu rómskemu pôvodu. Aj napriek tomu, že je vysokoškolsky vzdelaná žena, jej úspech aj v ďalších pracovných aktivitách sa podľa jej slov neodpúšťa.

Zdá sa, že Slováci sa zamerali predovšetkým na jej tmavšiu pokožku. ,,…vnímate ma ako škaredú, krpatú, papuľnatú. Kdesi vzadu sa do toho primiešava aj ideologický odpor. Ale ten sa ťažko argumentuje. Oprieť sa do môjho výzoru je oveľa ľahšie… Chápem to. Konečne ste našli niekoho, kto sa vám zdá škaredší od vás,“ otvorene napísala na sociálnej sieti.

Bojovníčka za ľudské práva a obranu demokracie sa posťažovala, že ľudia ju neustále posielajú do osád, ktoré má ,,upratať“. Šéfka mimoparlamentnej strany následne pritvrdila. ,,JA FAKT NEMȎŽEM ZA VAŠE PO*RANÉ ŽIVOTY. Prepáčte, ale ja ozaj nemôžem za vaše nezdary. Musela som sa onakvejšie obracať, ako mnohí z vás. Ani mne nič nepadlo z neba do úst. Stálo ma to roky odopierania, prebdených nocí, a áno, aj tých jaziev a stôp na tvári, pre ktoré sa vám dnes javím škaredá,“ vysvetlila Bihariová, pričom zverejnila správy, ktoré dostáva takmer denne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Irena Bihariová • Progresívne Slovensko  |  Foto: Irena Bihariová • Progresívne Slovensko, depositphotos.com  |  Video: Streamable.com