Škandál na základnej škole v Brusne vyvolal búrlivú diskusiu medzi rodičmi. Tamojšia učiteľka vyriešila problémy žiačky druhého ročníka po svojom. Kým jedny na jej metodiku nadávajú, iní si myslia, že postupovala správne.

Na základnej škole v Brusne je momentálne témou číslo jeden škandál, ktorý prepukol po ohlásení sa mamičky jednej zo žiačok. Podľa informácii, ktoré zverejnila na sociálnej sieti,  mala učiteľka Soňa D. použiť na jej dcéru neprimerané metodiky. Nedávno sa prevalil aj prípad rómskeho dievčatka, ktoré nepustili sadnúť si k ostatným počas 1. sv. prijímania, no zarezonovala aj rasistická SMS učiteľky či hnusné praktiky učiteľky v materskej škôlke.

Žiačka druhého ročníka mala vyrušovať a nesústrediť sa na prácu, za čo ju učiteľka usadila do lavice otočenej ku stene chrbtom k všetkým spolužiakom. Podľa slov matky mala jej dcéra takto sedávať až 3 týždne bez upovedomenia rodiča či vedenia školy. O tom, čo sa deje s dcérou, sa napokon dozvedela: “Deti sa malej za to smiali. Tri týždne tam musela sedieť. Učiteľka sa k nej viackrát nesprávala pekne. Malá sa tam bojí chodiť, a preto berie aj lieky. Diagnostikovali jej školskú fóbiu a poruchu pozornosti s hyperaktivitou, čo som oznámila aj riaditeľovi,“ uviedla na sociálnej sieti.

K tomuto prípadu sa napokon vyjadrila pre Nový Čas aj samotná učiteľka: “Zvolila som takú metódu, že keď toto dievčatko pracuje samostatne, aby nerušilo, je otočená a vypracuje pekne danú úlohu. Nikdy tam nie je celé vyučovanie. V osobitnej lavici sa jej výsledky zlepšili. Už je lavica späť a zasa sa zhoršila,“ vysvetľuje. Za skvelými výsledkami pedagogičky stojí aj riaditeľ školy v Brusne, hoci potvrdil, že prípad sa bude šetriť: “Oddelená lavica nebola vhodná z hľadiska formy, no efekt sa dostavil. Pani učiteľka to ale mala prediskutovať so mnou a s matkou dieťaťa,“ dodáva potom, čo mamička plánuje podať sťažnosť.

Prípad vyvolal búrlivé diskusie medzi rodičmi a kým mnohí netaja zlosť nad postupom pedagogičky, ďalší sú presvedčení o jej správnosti a chybu vidia na strane mamičky: “Keď si rodičia nevedia vychovať 1-2 deti a učiteľka má zvládnuť 30? Najlepšie všetko zvaliť na učiteľku a moderné choroby dnešnej doby, ako si priznať, že ako matka nezvládla výchovu svojho decka,” napísala Ivana, no pridala sa aj Lucia, ktorej dieťa navštevuje rovnakú triedu v Brusne: “Mám dieťa v jej triede a je nadmieru spokojné. Pani v prvom rade nech sa zamyslí nad sebou a nepíše takéto somariny a nech si vychová dieťa, alebo sa mu viac venuje… Ani raz som ju nevidela na rodičovskom združení, ale aj za to môže asi učiteľka…,” rozhorčila sa.

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/Dúbravská televízia, Facebook/Nový Čas, Nekŕmte nás odpadom, Pexels