Štyri roky po vražde: SMUTNÉ slová Čaputovej aj otca Jozefa!

Dátum:

K ohavnej vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej došlo presne pred štyrmi rokmi, 21. februára 2018. Od tragédie prešlo veľa času, no bolesť rodiny a známych stále neutícha. Pamiatku zosnulých si uctili rodičia, no aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Pri príležitosti 4. výročia úmrtia Jána Kuciaka a jeho snúbenice prijal pozvanie na rozhovor novinárov otec Jozef Kuciak. Ten pre Sme priznal, že strata milovaného syna stále veľmi bolí, no nestráca nádej na lepšie zajtrajšky. Zaráža ho ale vývoj politickej situácie na Slovensku: „Niektoré prieskumy ukazujú, akú majú ľudia krátku pamäť. Alebo nepočúvajú… Nie je to tak dávno, keď sa začali protesty po Jankovej smrti, keď pán Fico a pán Pellegrini vyhlasovali, že si nedajú diktovať od ulice a teraz sa vyhrážajú ulicou. Takí sú už politici, asi si nepomôžeme,“ myslí si.

Som trochu alergický na všetkých politikov,“ dodal tiež so slovami, že dôveruje Danielovi Lipšicovi, no s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom je to podľa jeho slov horšie a riešenie viacerých mediálnych prípadov sa mu nepozdáva. S pozostalými sa stretla aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zverejnila na sociálnej sieti smutné slová: „Boli zabití iba preto, že sa Ján Kuciak venoval odhaľovaniu korupcie a zneužívaniu moci, zomreli preto, že Ján Kuciak konal pre dobro nás všetkých,“ uviedla.

Pre spravodlivosť na Slovensku je však veľmi potrebné, aby boli odsúdení aj jej objednávatelia… Dnes znovu prežívame ťažké chvíle a mnohých sa zmocňuje hnev a skepsa. Nedopusťme však, aby zlá nálada otupila našu citlivosť, aby oslabila vieru v slušnosť, spravodlivosť a odhodlanie hľadať pravdu. Stále existujú a budú existovať snahy zneužívať systém, a preto sú pre spoločnosť nenahraditeľní ľudia, ktorí takéto konanie odhaľujú. Sú nimi aj novinári, ako bol Ján Kuciak. Robia to ako službu verejnosti, pre nás – a za to im patrí naša vďaka a ochrana,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/SME, Televízia Markíza, FB/Zuzana Čaputová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...