Prezidentka Zuzana Čaputová čelí od začiatku svojej kandidatúry označeniu “agentka Sorosa” rovnako, ako aj iní opoziční liberálni politici vrátane exprezidenta. Čaputová sa rozhodla prvýkrát prehovoriť o tejto chúlostivej téme práve pri návšteve Maďarska.

Prezidentka je rovnako ako jej predchodca Andrej Kiska spájaná so známym miliardárom Georgeom Sorosom. Dokonca býva mnohými označovaná ako jeho “agentka” a viacerí konšpirátori, či dokonca poslanec Blaha a Fico pripisujú tomuto bohatému mužovi záujem o stretnutia s našimi poprednými politikmi. Prezidentka má ale od svojho oficiálneho zvolenia plné ruky práce a začala s návštevami našich najbližších susedov, kde si už stihla získať sympatie obyvateľov.

Zuzana Čaputová pri príležitosti návštevy maďarského prezidenta Jánosa Ádera v jeho oficiálnom sídle – Sándor paláci konečne po prvýkrát prehovorila, aká je pravda o boháčovi, ktorému sú pripisované “zásluhy” za viaceré štátne prevraty. Akékoľvek spájanie so Sorosom ale na tlačovej konferencii v Budapešti rázne odmietla: “Je to klamstvo. Stretávala som sa s týmto, ale aj inými klamstvami už počas kampane,” povedala podľa HNonline na rovinu.

Napokon prezidentka vyzvala všetky seriózne médiá, aby sa na podobné šírenie konšpirácii nenechali nahovoriť: “Myslím si, že každé seriózne médium by sa malo vyhýbať šíreniu konšpiračnej propagandy,“ uviedla na margo viacerých článkov. Známe alternatívne médium, ktorému fandí aj moderátorka Adela, pritom Čaputovej v minulosti dokonca neváhalo na titulnej fotke prirobiť väčší nos, ktorý jej tak pridával židovskú črtu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová na návšteve Maďarska prvýkrát prehovorila o Sorošovi

Zdroj: hnonline.sk │ Foto: YouTube/BBC News, Instagram/zuzana_caputova