Tragédia v Paríži: Takto zareagovali Čaputová a Pellegrini!

Dátum:

15. apríl sa zrejme zapíše do dejín ako čierny deň pre Francúzsko. Svetoznámu pamiatku Notre Dame v Paríži totiž zachvátili plamene. Prítomní svedkovia sa tak mohli iba prizerať, ako sa pri požiari rúca hlavná veža a strecha 856-ročnej katedrály. K tragickej udalosti sa vyjadrila aj novozvolená prezidentka našej krajiny a súčasný premiér.

Rozsiahly požiar, ktorý zdevastoval slávnu pamiatku Notre-Dame, zasiahol ľudí po celom svete. Budova postavená v roku 1163 sa stala pýchou Francúzska, pričom milióny turistov z celého sveta chodili každý rok obdivovať tento gotický skvost. Na tragédiu zareagovali mnohé hlavy štátov z viacerých krajín.

Medzi nimi bola aj novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová. ,,Trhá mi srdce, keď vidím, ako katedrála Notre Dame horí. Slovensko stojí pri Paríži a Francúzsku,“ napísala na sociálnej sieti Twitter v angličtine i francúzštine. K smutnej udalosti sa vyjadril aj premiér. ,,Je to obrovská strata pre celé ľudstvo. Modlím sa za hasičov, aby sa im podarilo túto katastrofu zastaviť čo najskôr,” napísal Pellegrini.

K nešťastnej udalosti sa však postupne vyjadruje i množstvo Slovákov, medzi inými aj Viktor Vincze či „čierny bača“ Ibi Maiga. “SVETOVÁ TRAGÉDIA V NOTRE DAME? NEPREHÁŇAJME… Múry držia, veže stoja, zvony budú zvoniť. Zachránili Kristovu tŕňovú korunu, rúcho svätého Ľudovíta, výnimočný organ je neporušený. Zvládol to oltár, drevená kazateľnica, interiérové sviečky sa ani len neroztopili. No predovšetkým, nikto sa vážne nezranil, ani nezomrel,“ napísal na sociálnej sieti moderátor Televíznych novín. S ktorým z komentárov sa stotožňujete vy?

Vyjadrenie Čaputovej a Pellegriniho

Zdroj: Twitter  |  Foto: Twitter/Zuzana Čaputová, Twitter/Peter Pellegrini, Twitter/CNN International

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...