V rodine poslanca Smeru Ľuboša Blahu zrejme prežijú veľmi smutné sviatky. Jeho otec a novinár Milan Blaha zomrel. Predtým ležal v nemocnici, pričom mal mať potvrdené ochorenie Covid.

Poslanec strany Smer Ľuboš Blaha, ktorý pravidelne kritizuje súčasnú vládu, opatrenia Matoviča a viackrát spochybňoval aj pandémiu, zrejme prežije veľmi smutné sviatky. Ako zverejnil na sociálnej sieti, jeho milovaný otec, známy novinár a spisovateľ Milan Blaha zomrel vo veku 75 rokov.

Neuveriteľne to bolí. Nedá sa to opísať. On nebol len otec. On bol tatinko. Bol môj najlepší priateľ. Každý deň sme sa spolu rozprávali. Každý deň. Bol pre mňa tým najväčším vzorom a neexistujú slová, ktorými by som vyjadril, čo pre mňa všetko znamenal… Nemohol som sa s ním rozlúčiť, tak aspoň takto… za celú rodinu… Za moju maminu Janku, za moju sestru Natašku, za moju manželku Zuzku a za vnúčatá Adamka a Lillinku… Veľmi sme Ťa ľúbili. Ďakujeme Ti za všetko. Bol si ten najlepší otec… a manžel… A v posledných rokoch ten najmilujúcejší dede,“ napísal na Facebooku.

K tragédií sa vyjadril aj politik Eduard Chmelár, ktorý prezradil, že Blahov otec mal bojovať aj s koronavírusom: „Milan, budeš strašne chýbať. Vedel som, že si chorý, vedel som, že si v nemocnici, vedel som, že bojuješ s covidom a navždy mi bude ľúto, že si mi už nestihol zdvihnúť telefón,“ uviedol. Ochorenie koronavírus dostalo do nemocnice najnovšie aj otca Adely Vinczeovej, Jozefa Banáša. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha, Eduard Chmelár │ Foto: Facebook/Ľuboš Blaha