V utorok podvečer by mala prísť v parlamente na pretras aj téma odvolávania súčasného ministra financií Igora Matoviča. Tento krok mala iniciovať mimoparlamentná strana Hlas-SD. Tá na sociálnej sieti zverejnila štyri hlavné dôvody, pre ktoré by expremiér nemal zastávať svoj post.

Podľa informácií portálu TVnoviny by malo v utorok podvečer po 19.00 hodine dôjsť k pretrasu chúlostivej témy. Poslanci by sa mali na mimoriadnej schôdzi v parlamente venovať odvolávaniu súčasného ministra financií Igora Matoviča. Tú mal iniciovať Pellegrini, ktorému naložil poslanec Pročko, spolu s Hlasom.

Následné hlasovane o vyslovení dôvery by malo prebehnúť v stredu. Hlas chce odvolať Matoviča aj kvôli nákupu Sputnika V, ktorý musíme v krátkom čase rozpredať či darovať ešte pred vypršaním expirácie. Okrem toho strana zverejnila na sociálnej sieti aj 4 hlavné body, o ktoré sa pri odvolávaní opierajú.

Hlas je presvedčený, že Matovič priviedol našu krajinu v boji proti pandémií na poslednú priečku: “Príčinou boli jeho hlúpe a nekompetentné rozhodnutia, labilný psychicky stav a túžba byť v médiách za každú cenu,” uvádza. Ďalej spomína, že údajne existujú podozrenia, že pandémiu mohli využiť expremiérove blízke osoby a ich firmy.

Matoviča označuje ako hlavu zločineckej skupiny, ktorá protizákonne manipuluje výpovede proti nepohodlným osobám. Ako posledný dôvod na odvolanie vidí Hlas v nečinnosti ministra: “V čase, keď prepad ekonomiky je obrovský a mnohí ľudia už nemajú z čoho žiť, je ministrom financií človek, ktorý je nekompetentný a financiám nerozumie,” dodávajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk FB/HLAS – sociálna demokracia │ Foto: FB/Igor Matovic