Politika Zuzana Čaputová prehovorila o koronavíruse: Tvrdý odkaz vláde!

Zuzana Čaputová prehovorila o koronavíruse: Tvrdý odkaz vláde!

Od 24. októbra pristupuje celé Slovensko k sprísnenému režimu, tzv. lockdownu, ktorý však bude o čosi nekompromisnejší pre štyri najrizikovejšie oblasti v rámci krajiny. Kým Ústredný krízový štáb počas štvrtku rokoval o nových nariadeniach, k dramatickej situácii ohľadom koronavírusu sa prostredníctvom sociálnej siete vyjadrila Zuzana Čaputová. A tá svojim ráznym postojom prekvapila mnohých občanov!

Počas celého štvrtka rokoval Ústredný krízový štáb nielen o celoplošnom testovaní v krajine, ale predovšetkým lockdowne, ktorý napokon potvrdil Igor Matovič počas tlačovej konferencie vo večerných hodinách. Ešte predtým sa však voličom prihovorila prezidentka Zuzana Čaputová, pričom nečakaným vyjadrením požiadala Slovákov o súčinnosť v ťažkej situácii.

„Posledné týždne sa aj pre mňa spájajú s pocitom neistoty. Sme v ťažkej situácii, najmä ak sa o pár týždňov naplnia predpoklady o tisícoch hospitalizovaných. Viac ako inokedy potrebujeme upokojenie a uistenie. Veľmi pravdepodobne nás čaká ďalšie obmedzovanie, preto v tejto napätej dobe potrebujeme všetci racionálne, zdôvodnené, vecné a predvídateľné kroky,“ napísala Čaputová, pričom žiada vládu o jasné informácie, nakoľko výsledný dojem z doposiaľ zverejnených správ považuje za nejasný a chaotický.

„Budeme potrebovať veľa síl a odhodlania, aby sme ťažké týždne prekonali. Odhodlanie, o ktoré prichádzame v neistote a v strese, keď sú nám aj niekoľkokrát denne ohlasované nové plány, ktoré sa o pár hodín môžu zmeniť. V situácii, v ktorej sa trpezlivo musíme snažiť získať či nestratiť dôveru ľudí. V situácii, v ktorej sú za nezodpovedných označovaní aj tí, ktorí majú len obyčajný strach,“ tvrdí prezidentka.

Čaputová zároveň vyzýva, aby sa venovala energia predovšetkým príprave nemocníc na enormný nárast pacientov a zabezpečeniu lekárskeho personálu, či už zo Slovenska alebo zahraničia. „Hľadajme náhradné riešenia, keď množstvo chorých prevýši kapacitu nemocníc, riešme, ako budeme poskytovať akútnu starostlivosť v obmedzenom režime ich fungovania. Zabezpečujme dostatok zdravotného materiálu a vyškoľujme personál na starostlivosť o ťažkých pacientov,“ vyzýva.

Stretám ľudí, všetci majú rúška. Stretám ľudí, ktorí sú disciplinovaní, trpezliví, ktorí chcú byť nápomocní v celej tejto neistej dobe. Dnes ste vy, občania, zdrojom istoty pre mňa. Ďakujem vám. Zvládneme to,“ ukončila svoj príhovor Slovákom Zuzana Čaputová, ktorú v jej slovách podporili tisíce občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Z.Č.

Exit mobile version