Zuzana Čaputová nedávno spravila Igorovi Matovičovi poriadny škrt cez rozpočet, keď vrátila zákon, týkajúci sa balíka pomoci pre rodiny, naspäť do parlamentu. Nie je žiadnym prekvapením, že odozva zo strany ministra financií bola ostrá a neplánuje sa len tak vzdať.

Prezidentka sa po 15-dňovej lehote, ktorú dostala na prehodnotenie zákona, rozhodla vrátiť rodinný balík späť do parlamentu na prerokovanie. Nemala problém s okamžitou pomocou pre Slovákov, ale so zvýšením daňového bonusu na dieťa, ktorý má platiť od januára 2023. Nezrovnalosti videla aj v 600 miliónoch eur, ktoré majú byť zobraté mestám a obciam.

Igor Matovič okamžite zaútočil a rozhodnutie Zuzany Čaputovej označil za pomstu. Naďalej trvá na znení zákona tak, ako ho predložil do parlamentu. ,,Urobím všetko pre to, aby sme nakoniec pomoc rodinám doručili, napriek vagónom hrachu, ktorý nám hádžu pod nohy. Nepripúšťam si, že veto neprelomíme,“ povedal šéf strany OĽaNO na tlačovej konferencii.

Minister financií na prelomenie veta prezidentky bude potrebovať minimálne 76 hlasov poslancov, no strana SaS neplánuje balík pomoci podporiť. Rodák z Trnavy sa tak bude musieť spoľahnúť na opozičných či nezávislých politikov. Stále však existuje možnosť, že sa Čaputová obráti na Ústavný súd, no ani toho sa Matovič neobáva. ,,My sa Ústavného súdu vôbec nebojíme, lebo podľa toho, ako doteraz Ústavný súd rozhodoval, tak by rodiny mal podržať,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Zuzana Čaputová