JE TO TU! Na pretrase je téma ÚPLNÉHO odstavenia ekonomiky!

Dátum:

Pandémia koronavírusu na Slovensku zúri v plnej sile a malá krajina v srdci Európy získala prvenstvo v úmrtnosti aj počtoch hospitalizovaných pacientov. Aj keď je lockdown nastavený podobne ako v iných krajinách, totožnými úspechmi ako ostatní sa Slovensko pýšiť nemôže. Čaká nás úplné uzatvorenie ekonomiky?

Igor Matovič sa posledné tri dni stretáva s poprednými infektológmi, epidemiológmi, imunológmi, virológmi, verejnými zdravotníkmi či lekármi. Na schôdzach hľadajú spoločný cieľ, a to zraziť krivku počtu nakazených ľudí vírusom Covid-19. Všetky zbrane v tomto boji ešte použité neboli a stále sa naskytá možnosť úplného odstavenia ekonomiky.

Premiér tému zatvárania ekonomiky objasnil v príspevku na sociálnej sieti. Aj keď sa Matovič s výborom dohodli, že návrhy nebudú komunikované predtým, ako ich schváli koalícia, v tejto veci urobil výnimku! Zatváranie fabrík – Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť „zaručenými informáciami“, ako vláda ide zavrieť všetky fabriky. Vzhľadom na to, že tieto chýry môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia, musím tieto chýry dementovať. Nie je to pravda. Áno, je to úplne krajná možnosť, ktorá pripadá do úvahy a po ktorej siahli už viaceré štáty. ALE, pred nami všetkými stojí ešte úplne posledná úloha – nájsť v sebe dostatok síl, chuti a schopnosti ZJEDNOTIŤ SA a tento zápas SPOLU VYHRAŤ.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...