Kritika Sulíka na hnutie Sme rodina: V koalícií ju považuje za zbytočnú!

Dátum:

Hnutie Sme rodina sa v priebehu dvoch rokoch vládnutia stala akýmsi mediátorom medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom. Dokonca počas vážnej koaličnej krízy podal demisiu minister práce Milan Krajniak na upokojenie situácie, i keď od neho nikto tento krok nechcel.

Koalícia sa momentálne zaoberá reformou zdravotníctva, ochranou národných parkov a schválením súdnej mapy. Ide o tri rozsiahle reformy, ktoré sú definované aj v programovom vyhlásení vlády. V tom čase s nimi súhlasilo aj hnutie Sme rodina, no dnes nesúhlasí ani s jednou.

Poslanci Borisa Kollára to opäť potvrdili, keď na poslednom hlasovaní v parlamente boli proti väčšine návrhov súdnej mapy. Sklamanie neskrýval ani Richard Sulík, ktorý stranu Sme rodina prirovnal k ,,nádoru na krku“, keďže predseda parlamentu mal mať na rokovaní veľmi čudné dôvody na nepodporenie súdnej mapy. ,,Opätovne si verejne kladiem otázku, na čo je Sme rodina v koalícií, lebo je tu prakticky úplne zbytočná,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Šéf liberálov však upozornil, že SaS z koalície určite neodchádza. ,,Bohužiaľ, musím konštatovať, že dnes koalícia stratila zmysel v tejto veci na šesť mesiacov. Mária Kolíková po dlhých mesiacoch vyjednávania predložila do národnej rady súdnu mapu, a tá z veľkej časti neprešla. Koalícia je o tom, že plníme náš spoločný program, ktorý sa volá programové vyhlásenie vlády, ale na toto akoby naši koaliční partneri zabudli,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, SME, FB/SaS

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...