Matovič a Mikulec pred pohrebom Lučanského: NEČAKANÉ veľké gesto!

Dátum:

V piatok sa uskutoční pohreb generála Milana Lučanského, pričom policajný prezident Kovařík v emotívnom prejave vyzýva ľudí, aby sa nezúčastňovali tejto akcie z dôvodu šírenia vírusu. K jeho slovám sa pripojil aj minister vnútra Mikulec z rovnakého dôvodu. Polícia pritom začala riešiť aj hoaxové a nenávistné statusy ľudí, pričom niekoľkým už zaklopala na dvere. Teraz prišlo od vlády nečakané gesto. 

Až doposiaľ boli totiž predstavitelia vlády zdržanliví, pokiaľ išlo o prejavy štátnej pocty zosnulému policajnému prezidentovi, ktorý v kolúznej väzbe čelil vážnym obvineniam. Napokon však v deň pohrebu zverejnil premiér Igor Matovič slová, ktoré bude zrejme rodina Lučanských vnímať ako pozitívne.

Matovič totiž poprel, že Lučanskému ani len nepošle pohrebný veniec: „Nie je to pravda. Veniec v mojom mene posielam, lebo to tak cítim a vôbec teraz neriešim pohnútky, prečo Milan Lučanský dospel k tomuto smutnému rozhodnutiu… Môj veniec je vyjadrením uznania za odvahu čiastočne čistiť PZ od Bödörovej mafie, ktorej Fico aj s jeho pellerínou PZ do rúk absolútne vydali. Zároveň nie je ospravedlňovaním protizákonnej činnosti, z ktorej bol Milan Lučanský obvinený,“ dodáva jedným dychom. Uviedol tiež, že Roman Mikulec urobí rovnaké gesto: „Rovnako som rád, že sa aj minister vnútra Roman Mikulec rozhodol dnes vyvesiť čiernu zástavu ako znak pietnej spomienky na bývalého policajného prezidenta.“

Premiér zároveň vyjadril podporu ministerke spravodlivosti ako aj príslušníkom ZVJS a podľa jeho slov nie je namieste, aby z nich „mnohé zvláštne indivíduá zo zištných dôvodov urobili vrahov“. Len pred niekoľkými hodinami pritom zasadol výbor pre obranu a bezpečnosť, na ktorom Miroslav Radačovský, právny zástupca Lučanských, začal čítať z osobného listu, ktorý mal zosnulý z väzby zaslať rodine.

Zdroj: FB/Igor Matovic │ Foto: FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR, Milan Lučanský, Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...